Ö,İ,Ğ,Ü,Ş,Ç Harfleri İngilizce klavyede nasıl kullanılır?

pawEn

Decipat
Hocamlar Budgerigar switch ISO layout almayı düşünüyorum TH66. Amazondan alacağım fakat Türkçe harfler nasıl olur? Ö,İ,Ğ,Ü,Ş,Ç harflerini o klavyede nasıl kullanabilirim? Bir de aldığım üründe bir sorun olursa satıcılar ne kadar ilgilidir daha önce Amazon'dan hiç sipariş vermedim. İade nasıl olur birisi detaylı anlatabilir mi? Klavye + ithalat ücreti + vergi falan filan derken toplam ne kadara mal olur? Saygılar.

Hocamlar Budgerigar Switch ISO layout almayı düşünüyorum TH66. Amazon'dan alacağım fakat Türkçe harfler nasıl olur? Ö, İ, Ğ, Ü, Ş, Ç harflerini o klavyede nasıl kullanabilirim? Bir de aldığım üründe bir sorun olursa satıcılar ne kadar ilgilidir daha önce Amazon'dan hiç sipariş vermedim. İade nasıl olur birisi detaylı anlatabilir mi? Klavye + ithalat ücreti + vergi falan filan derken toplam ne kadara mal olur? Saygılar.

Ayarlar kısmındaki klavye ayarlarından Türkçe Q klavye eklemeniz yeterli.

Klavyeniz üzerinde Türkçe karakterler olmasa da klavyeyi Türkçe kullanamayacağınız anlamına gelmiyor bu. Sadece o tuşların yerini öğrenmede biraz sorun yaşarsınız o kadar. Onu da en olmadı Türkçe Keycaps'ler alarak halledersiniz.

Bildiğim kadarıyla küçüktür işareti ö, büyüktür işareti ç oluyor. L den sonraki iki nokta ş onun sağındaki i.

P nin sağındaki ğ onun sağındaki de ü. Tek yapman gereken bilgisayar dilini ve bölgeyi ayarlardan TR yapmak.

Ayarlar kısmındaki klavye ayarlarından Türkçe Q klavye eklemeniz yeterli.

Klavyeniz üzerinde Türkçe karakterler olmasa da klavyeyi Türkçe kullanamayacağınız anlamına gelmiyor bu. Sadece o tuşların yerini öğrenmede biraz sorun yaşarsınız o kadar. Onu da en olmadı Türkçe Keycaps'ler alarak halledersiniz.
Teşekkürler hocam. Bildiğimiz TUR, ENG falan yazan yeri değiştireceğiz yani değil mi?

Teşekkürler hocam. Bildiğimiz TUR, ENG falan yazan yeri değiştireceğiz yani değil mi?
Denetim masası "Zaman ve Dil" kategorisinden (Arama kısmına dil ve klavye yaz çıkıyor) resimdeki gibi Türkçe yapman lazım. Ondan sonra Dil kategorisine gelip Windows görüntüleme dilini Türkçe yapıp aşağıdan tercih edilen dilleri de varsayılan olarak Türkçe Q yaptıktan sonra klavyeyi kullanabilirsiniz.

bolge.png

Yeni konular

Geri
Yukarı