Küçük Şeyden Kavga Çıkması

Ara sıra olduğu gibi bugün de oldu. Suçlu hangimiz söylemenizi istiyorum.

Kendim aldığım stres çarkı gibi bir oyuncağım var, harçlığımla aldım. Bir de kız kardeşim var, o kendi harçlığını başka şeylere harcadı. Şimdi gelmiş benden sürekli elimde gezdirdiğim oyuncağımı istiyor. 1 kere verdim, okula götürmek istedi, araya annemi soktu. Hayır dedim, ne olursa olsun vermeyeceğim. Vermedim de, şu an annem ve kardeşim bana karşı sinirli. Kardeşim evdeki kavgaların sorumlusu, genelde hep bana suç atıyor, annem de küçük diye onun gözyaşına kanıyor. Kendimi bu durumdan nasıl kurtarabilirim? Suçlu kim?

Bence siz haklısınız ama işte yaşı küçük olunca yapacak bir şey olmuyor annenize anne vermek zorunda değilim çok istiyorsanız siz alın onunla oynasın diyebilirsiniz.

Vermeyin. Haklı olan sizsiniz. Eğer bir şeyi vermek istemiyorsanız vermek zorunda değilsiniz. Haklı siz olurken herkes size kızgın olsa ne olur?

Suçlu annen. Sırf kardeşinin yaşı küçük diye onu haklı buluyorlar bunu git yüzlerine söyle. Aynısını ben yaşıyorum hala. Kardeşime telefonumu veriyorum bana telefon elindeyken yüzüme yumruk atıp küfredip kaçıyor bende yakalayınca vurmaya acıyorum sonra annem gelip bana " niye vurdun kıza " diyerek bana vuruyor fakat ben ona bile vurmadım. Sonra olaylar anlaşılınca özür diliyorlar. Senin bu durumlarda yapman gereken sabretmek kardeşin 8-9 yaşına gelince rahata erceksin.
8 yaşında....

Suçlu tabii ki de annen ve kardeşin. Ve yapabileceğin bir şey de yok.

EaZNseBXgAIyjAV.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı