Küçük yaşta Al-Sat nasıl yapılır?

Kayzıy

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba, 15 yaşındayım ve biraz para kazanmak istiyorum. Biraz düşündükten sonra aklıma al-sat yapmak geldi. Yapacağım al-sat ürünü ucuzdan alıp biraz daha pahalıya satmak (Bir bozuk ürünü ucuza alıp tamir edip daha pahalıya satacağımı zannetmeyin.). Sizce yaşım 15 olmasına rağmen al-sat yapabilir miyim? Bu işe ne kadar bir bütçeyle başlanmalı? Cüzi miktarda paralar ile al-sat yapılabilir mi? Bu işin püf noktaları/taktikleri nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha çok bilgisiyar bileşenleri alıp satmayı düşünüyorum. Bütçe kısıtlı olduğundan hdd, psu alıp satmayı düşünüyorum.
Çok riskli olur. HDD ve PSU satmanın size 20-30 lira kar payı bırakır ama risklidir vereceğiniz paraya değmez ama illa yapacağım diyorsanız HDD'yi güzelce bir test edin 3.5 inç almayın satılmaz 2.5 inç 500 GB sağlıklıyı 50 lira alıp 90-100 lira aralığına satabilirsiniz güzel piyasası var. Mutlaka test edin.

Çok riskli olur. HDD ve PSU satmanın size 20-30 lira kar payı bırakır ama risklidir vereceğiniz paraya değmez ama illa yapacağım diyorsanız HDD'yi güzelce bir test edin 3.5 inç almayın satılmaz 2.5 inç 500 GB sağlıklıyı 50 lira alıp 90-100 lira aralığına satabilirsiniz güzel piyasası var. Mutlaka test edin.
Çok kâr amacım yok sadece bi harçlığımı olsun diye yapmayı düşünüyorum bu işi
Elimde test edebileceğim bir sistemim var. Zaten test edemeseydim bu işe girmeyi düşünmezdim.
Teşekkürler, iyi günler.

Bence bulaşma piyasa al satçı kayniyor sonra neden ekonimizi düzelmiyor parayi her yasta kazanirsin ama her yaşta okuyamazsin simdi oku ileride al sat yerine uretip satarsın.

Bence bulaşma piyasa al satçı kayniyor sonra neden ekonimizi düzelmiyor parayi her yasta kazanirsin ama her yaşta okuyamazsin simdi oku ileride al sat yerine uretip satarsın.
+1 katılıyorum. İşe aracı girdikçe fiyatlar uçuyor.

Sürekli letgoya falan girip bakarım sağlıksız bile bulamadım 50 TL'ye.

Son olarak konu sahibine mesajım, eğer harbi yapmak istiyorsan Aliexpressden getir sat.

Yeni konular

Geri
Yukarı