Küçükken nasıl çocuktunuz?

Küçükken nasıl çocuktunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    122
Pek yaramaz bir çocuk değildim ben ya. Oturur televizyon başına sabahtan akşama kadar cizgi film izlerdim. Babam inatla cizgi film kanallarını şifrelerdi bende bir şekilde bulurdum sonra silmeye başladım bende babamı izleyerek kanal yüklemeyi öğrendim bir tane nokia 5800 vardı oradan bir şekilde kanal TP'sini bulup taratıyordum bakamayınca da kanal D kanalının TP listesini aratınca cortoon network geliyordu onunla yetiniyorum. Anasınıfında ilk gün ortalığı ayağa kaldırmıştım çok iyi hatırlarım o zamanlarla arkadaşla az ceza almadıydık.
Keşke daha önce tanışsaydık. Babam çok izliyorum diye CN'i şifreleyip gidiyordu. Bana da çöp TRT Çocuk kalıyordu.

Ahh unutmuşum anaokuluna dahi gitmeden önce internete avatar cizgi filminin oyununu az aratmadım yazamamama rağmen bir şekilde bulup oynardım. Sonra ilk okul sıralarında drakensang Online vardı hala da var ama tarayıcı üzerinden oynanan bir tür MMORPG oyunu ne oynamışlığım var zaten 2 sene sonra LoL başlamıştım 6. sezon sonrası bıraktım mutluyum.

Keşke daha önce tanışsaydık. Babam çok izliyorum diye Cn'i şifreleyip gidiyordu. Bana da çöp TRT çocuk kalıyordu.

Babam zaten o zamanlar kablo TV servisinde çanak kurulumu tarzı işlerle uğraşıyordu (lise elektrik mezunu ama çoğu üniversite mezunundan daha bilgili olduğuna içten inanıyorum) eski uydu alıcısı forumlarında burgazlı adı altında bayağı bir yazısı vardır. Bir de babamdan kat kat daha bilgili bir abi var aynı forumlarda teknoka adı altında vardır bilgisayar işine merakımı uyandıran kişidir kendisi bende onlara çekmişim forumlarda dolanıyorum.

Son düzenleme:
Fena garibandık.Çatapat vardı hatırladığım,mantar tabancası.Çivi batırmaca oyunu.Hava yağmurluysa sevinirdik,zira çiviler sağlam batardı.Ben mahalle mahalle dolaşıp "şans talih kader"diye bağırırdım.Elimdeki kartonda seçilen yuvarlağı kazırlardı.Oyuncak çıkarsa alırlardı.Ama ben hep dayak yediğim için eve züğürt dönerdim.Sonra tartı tarttırırdım Konak'ta.Hiç unutma ilk kazancımla havradan patlıcan domat almıştım.Sonra evin yolunu kaybedip, abilere ağlaya ağlaya sormuştum.

Fena garibandık.Çatapat vardı hatırladığım,mantar tabancası.Çivi batırmaca oyunu.Hava yağmurluysa sevinirdik,zira çiviler sağlam batardı.Ben mahalle mahalle dolaşıp "şans talih kader"diye bağırırdım.Elimdeki kartonda seçilen yuvarlağı kazırlardı.Oyuncak çıkarsa alırlardı.Ama ben hep dayak yediğim için eve züğürt dönerdim.Sonra tartı tarttırırdım Konak'ta.Hiç unutma ilk kazancımla havradan patlıcan domat almıştım.Sonra evin yolunu kaybedip, abilere ağlaya ağlaya sormuştum.
Emzikli şeker ve horoz şekeri bunları hiç unutmam.

Emzikli şeker ve horoz şekeri bunları hiç unutmam.

Bizim çocukluğumuz ne kadar kötüde olsa güzeldi ya şimdiki çocuklar cidden kafalarını telefondan kaldırmıyor 3 yaşındaki kardeşim dahi eline telefonu alınca zar zor bıraktırıyoruz.

Bizim çocukluğumuz ne kadar kötüde olsa güzeldi ya şimdiki çocuklar cidden kafalarını telefondan kaldırmıyor 3 yaşındaki kardeşim dahi eline telefonu alınca zar zor bıraktırıyoruz.
Biz iki kardeşiz. Benden 1 yaş küçük erkek kardeşim var. Komşumuzun oğlu 3 yaşında (çok seviyorum onu) telefonla oynuyor. Zorla bırakıyor telefonu dediğiniz gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı