Küfür en kolay nasıl bırakılır?

Cicenes35

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar, en basit nasıl bırakabilirim küfürü? Bulunduğum ortam sağlam değil lakin hepsi hayatımın parçası hale gelmiş ve zaten 1 ay kaldığı için ayrılmak istemiyorum. Zaten bulunduğum okulda yine sağlam değil romanlara pek yakın. Ağır küfür eden biri değilim sadece sinirli olduğumda ya da eğlencesine küfür ediyorum. Eğlencesine yapmayı tamamen bırakmak istiyorum. Normalde övünmek gibi olmasın hocaların yanında saygılı ve onurlu birisiyim. Demek istediğim arkadaşlarım yanında ediyorum ve yalnızken. Sizce ne yapabilirim en kolay en hızlı şekilde nasıl bırakabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, en basit nasıl bırakabilirim küfürü? Bulunduğum ortam sağlam değil lakin hepsi hayatımın parçası hale gelmiş ve zaten 1 ay kaldığı için ayrılmak istemiyorum. Zaten bulunduğum okulda yine sağlam değil romanlara pek yakın. Ağır küfür eden biri değilim sadece sinirli olduğumda ya da eğlencesine küfür ediyorum. Eğlencesine yapmayı tamamen bırakmak istiyorum. Normalde övünmek gibi olmasın hocaların yanında saygılı ve onurlu birisiyim. Demek istediğim arkadaşlarım yanında ediyorum ve yalnızken. Sizce ne yapabilirim en kolay en hızlı şekilde nasıl bırakabilirim?

Bırakma niye bırakıyon ana bacı katmiyorsan devam.

Küfür yerinde ve cümleye kafiyeli gelip ağıza uygun geliyorsa bence çok sallama. Ama eğer dinen yada başka bir şekilde rahatsız oluyorsan düşünerek konuş. Cümlelerini güzel kur. Muhtemelen bir eksiklik hissedeceksin ama yapacak bir şey yok.

Ortaokuldayken bende de vardı sonra kendimden utanmaya başladım ve bırakmak istedim. Hatta sen "okulum romanlara pek yakın" demişsin ama benim okulum ilkokuldan beri adı çıkmış mahallelerin içindeydi ve ağzı asla bozulmayan çocuklar da vardı. Ayrıca benim baba tarafım direkt roman, biliyorum çevrenin etkisi olduğunu düşünüyorsun ama kendi iradeni biliyorsan hallolur bence.

Öncelikle sanalda ettiğin küfürleri silerek başlayabilirsin mesela mesajlaşırken daha rahat oluyoruz her cümlenin sonuna ekliyoruz ya onları yazarken tekrar oku ve nasıl abes durduğunu anla, sil o kısımları.
Sonra gerçek hayatta da düşünerek konuş, ağzını açmadan önce 3 saniye bekle. Cümlenin taslağını gözden geçirip söyle.

Bunlar benim için işe yaramaz diyorsan her küfür ettiğinde kendini çimdikle.

Ağzına almamayı deneyince bir süre sonra kayboluyor. Küfürlü ortamlarda durma.

Ortaokuldayken bende de vardı sonra kendimden utanmaya başladım ve bırakmak istedim. Hatta sen "okulum romanlara pek yakın" demişsin ama benim okulum ilkokuldan beri adı çıkmış mahallelerin içindeydi ve ağzı asla bozulmayan çocuklar da vardı. Ayrıca benim baba tarafım direkt roman, biliyorum çevrenin etkisi olduğunu düşünüyorsun ama kendi iradeni biliyorsan hallolur bence.

Öncelikle sanalda ettiğin küfürleri silerek başlayabilirsin mesela mesajlaşırken daha rahat oluyoruz her cümlenin sonuna ekliyoruz ya onları yazarken tekrar oku ve nasıl abes durduğunu anla, sil o kısımları.
Sonra gerçek hayatta da düşünerek konuş, ağzını açmadan önce 3 saniye bekle. Cümlenin taslağını gözden geçirip söyle.

Bunlar benim için işe yaramaz diyorsan her küfür ettiğinde kendini çimdikle.

Buda olabilir. Değerli zamanınızı ayırıp yazdığınız için saolun enesim adına.

Ağzına almamayı deneyince bir süre sonra kayboluyor. Küfürlü ortamlarda durma.

Bu kadar uzun bir şeye gerek yoktu be? Benim yöntem en kolayı bence. Direkt çözümü verseniz de olurdu.
Ben sizden uzun bir şey yazdım ve sizden önce gönderdim. Maydanozun mevsimi geçti, kabak gibi susup oturmayı deneyin.

Aşırı sinirlenmeden konuşuyorsan dikkat edersin kelimelere ama aşırı sinirlendiğinde fark etmeden kaçırabilirsin kelimeleri. Cümleyi ilk kurarken sonuna küfür koymayacak şekilde kur ki sonuna küfür koyduğunda cümlede absürt dursun. Böylece küfürü azaltmaya başlarsın.

Geri
Yukarı