Küfür ettim diye dava yer miyim?

Hocam ederse de birşey çıkacağını sanmıyorum daha önce bir suç işlemedim. google da 1-5k arası diyor para cezasına.
Uzlaşma aşamasında para tahsil ediliyor

Böyle yüzlerce, binlerce şikâyet olduğu düşünülürse bunun emniyet ve adliye üzerinde yarattığı yük de daha anlaşılır oluyor.

Peki hakaret davaları nasıl para kaynağına dönüşüyor?

İşin o kısmı hakaret ettiği iddia edilen kişinin bulunmasıyla başlıyor.

Savcı iddianame hazırlamadan önce dosyayı uzlaştırmaya gönderiyor.

Kumkumoğlu’nun verdiği bilgiye göre şikayetleri yapan kişilerin avukatları, şikâyet edilen kişilerle iletişime geçiyorlar ve uzlaştırma sürecinde tazminat olarak bir para talep ediyorlar.

Genelde şikâyet edilen kişilerin avukatları olmuyor ve zaten “Avukat tutsam benzer miktarda bir para gidecek, bir de davayı kaybedersem ilave para ödeyeceğim" endişesiyle talep edilen tazminat miktarını kabul edip ödüyorlar. Böylece dosya soruşturma aşamasında kapatılmış oluyor ve dava açılmıyor.
Diye yazılmış.

Hocam ederse de birşey çıkacağını sanmıyorum daha önce bir suç işlemedim. google da 1-5k arası diyor para cezasına.
Örneği var burada.

Hocam ederse de bir şey çıkacağını sanmıyorum daha önce bir suç işlemedim. Google da 1-5k arası diyor para cezasına.

Para cezası yersiniz adam uğraşırsa, umarım uğraşır. Sanalda tanımadığı insanlarla küfür eden insanlardan nefret ediyorum.

Uğraşırsa yersiniz. Fakat Twitter'da neden bir insana söversiniz ki? Embesil bir kitlesi var zaten :)

images.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı