Küfür yüzünden CİMER'e şikayet edilmek

master5555

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Discord sunucumda bana sürekli küfür eden bir adam vardı. Adam bana Instagram'dan takip isteği attı bende kabul edip Allah'ını yazdım sadece (devamı yok) sonra beni CİMER'e şikayet edeceğini söyledi. Yaptığım yanlış olduğunu biliyorum ama bir sonuç çıkar mı sizce? Yazdığım kişinin hiçbir dini inancı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle yaptığınızın yanlış olduğunu biliyorum ama yine de yardım edeceğim çünkü oldukça hassas olduğum bir konudur bu öncelikle arkadaşın ettiği küfürleri SS alın ve sizi CİMER'e şikayet ederse sizde edin iki tarafta haksız çıkacaktır ama şikayet edeceğini sanmıyorum.

Zamanında ben ve 3 tane arkadaşım sözde dava yemişti küfür sebebiyle ama 2 yıldır gelmedi adresini adını soy adını yani bilgilerini bilmeleri lazım yoksa öyle kolay kolay dava açılmıyor yaşadığıma göre. (Discord'daki arkadaşınızın kavga ettiği kişiyle kavga etmeyin çok kez yaşadım benim kişiliğimi ve sosyal hayatımı biraz bozdu)

Yaptığınız yanlış, ama kaç kişi küfür ettiği için hapiste? Ben görmedim.

Yüzüne karşı söylemlerde olabiliyor hocam. Ama yazılı olarak bilemiyorum...

"Hakaret Suçunun Temel Halinin Cezası (TCK 125/1)
Suçun basit şeklinde, yani kamu görevlisi olmayan bir kişinin yüzüne karşı işlenmesi halinde, hakaret suçunun cezası 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezasıdır."

Öncelikle yaptığınızın yanlış olduğunu biliyorum ama yine de yardım edeceğim çünkü oldukça hassas olduğum bir konudur bu öncelikle arkadaşın ettiği küfürleri SS alın ve sizi CİMER'e şikayet ederse sizde edin iki tarafta haksız çıkacaktır ama şikayet edeceğini sanmıyorum.

Kendisi seslide küfür etti elimde bir SS vb. bir kanıt yok.

Yüzüne karşı söylemlerde olabiliyor hocam. Ama yazılı olarak bilemiyorum...

"Hakaret suçunun temel halinin cezası (tck 125/1)
Suçun basit şeklinde, yani kamu görevlisi olmayan bir kişinin yüzüne karşı işlenmesi halinde, hakaret suçunun cezası 3 aydan 2 yıla kadar hapis veya adli para cezasıdır."

Hocam hakaret sayılıyor mu yazdığım şey.

Zamanında ben ve 3 tane arkadaşım sözde dava yemişti küfür sebebiyle ama 2yıldır gelmedi adresini adını soy adını yani bilgilerini bilmeleri lazım yoksa öyle kolay kolay dava açılmıyor yaşadığıma göre.

Açılır. Discord'a adam talep yazar sonra savcılığa gider adamın IP'sini alır Discord'dan savcılık. Sonra Türk Telekom falan sorar "Bu IP kimin?".
Şirkette derki "Ben şu şu kişiye verdim bu IP'yi".

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı