Kulak çınlaması

Ben 7 - 8 ay uyayamadım. Tinnitus oldun sende büyük ihtimalle. Şu attığım linke bakın işe yarıyor...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, 7-8 ay boyunca uyayamadım demişsin. Benimki gibi çınlamanın ses şiddeti çok yüksek olduğu için mi uyuyamadın? Şimdi nasılsın? Çınlama şiddeti nasıl? Geçmiş olsun, umarım iyileşiriz.
Düşünmediğinizi düşünüyorsunuz, fakat hâlâ aklınızla çınlamaya odaklanıyorsunuz. Alışmanız zaman alacak. Daha önce de söylediğim gibi, benim her iki kulağımda da çınlama mevcut. Şu an bile aşırı şekilde çınlıyor ama ben takmıyorum.

Uyuyamıyorum demişsiniz. Yatmadan önce imkanınız varsa gidin koşu yapın veya yürüyüşe çıkın. Yorgun olduğunuz zaman mışıl mışıl uyursunuz. Ben kendimden biliyorum. Eğer çınlamanın baskın olduğu durumlarda deliksiz uyku uyuyamazsam, ertesi gün çınlama beni etkisi altına alıyor.

Keşke kesin bir çözümü olsa da söylesem. Ne yazık ki yok. Korona denen illete bile aşı geliştirdiler, yüzyıllardır mevcut olan kulak çınlamasının hâlâ bir tedavisi bulunmuyor.

Kulağımın içinde sivrisinek geziyor. Bunu yok saymak bence imkansız. Yüksek sesten dolayı akustik travma geçirdim, koklear hasar gördü :(

Çınlama şiddeti azalsın diye beklerken daha da arttı. Umarım artmayı bırakır ve azalır.

Tinnitus hakkında yabancı forumlarda okuduğum yorumlarda pek iç açısı değil. Bununla 30 yıl yaşayanlar bile var :(

Son düzenleme:
Merhaba, 7-8 ay boyunca uyayamadım demişsin. Benimki gibi çınlamanın ses şiddeti çok yüksek olduğu için mi uyuyamadın? Şimdi nasılsın? Çınlama şiddeti nasıl? Geçmiş olsun, umarım iyileşiriz.

Kulağımın içinde sivrisinek geziyor. Bunu yok saymak bence imkansız. Yüksek sesten dolayı akustik travma geçirdim, koklear hasar gördü :(

Çınlama şiddeti azalsın diye beklerken daha da arttı. Umarım artmayı bırakır ve azalır.

Tinnitus hakkında yabancı forumlarda okuduğum yorumlarda pek iç açısı değil. Bununla 30 yıl yaşayanlar bile var :(

Evet ses çok yüksek olduğu için. Ben 3 yıldır yaşıyorum valla. Bir süre sonra alışıyorsun. Sitres olunca artıyor benim. Benim işim çok zor çünkü yaptığım işten dolayı sürekli kulaklık takmak zorundayım. Bunun ile ilgili TMS tedavisi var ama güvenemedim adamlara, 3 sene önce 8 milyar para istemişlerdi , detaylı konuşmak istersen numaramı veririm yardımcı olurum sana. Mail adresim: [email protected]

Bunu yok saymak bence imkansız.

Alışacaksınız, emin olun. Çınlama bana 6 senedir arkadaşlık ediyor. Bazen beni kızdırsa da, geçinip gidiyoruz birlikte.

Bunun ile ilgili TMS tedavisi var

TMS tedavisi garanti olmamasına rağmen çok para istiyorlar. Bir nevi kumar oynamak gibi bir şey. İyileşmeme olasılığı ise çok yüksek, özellikle uzun süredir mevcutsa.

Alışacaksınız, emin olun. Çınlama bana 6 senedir arkadaşlık ediyor. Bazen beni kızdırsa da, geçinip gidiyoruz birlikte.

TMS tedavisi garanti olmamasına rağmen çok para istiyorlar. Bir nevi kumar oynamak gibi bir şey. İyileşmeme olasılığı ise çok yüksek, özellikle uzun süredir mevcutsa.

Aynen tamamen kumar birde, 20 seans falandı sanırsam. Zaten ona verebilecek parada yok açıkca. Ben alıştım artık onla yaşamaya...

1-2 ay arası azaldı sonra gaz pedalına basar gibi artmaya başladı. Benim 4-5 ay sonra artmaya başladı işitme kaybı da oldu. Kişiye göre değişiyor.

Bu süre zarfında kulaklarını yüksek sesten koruyor muydun? Sanırım, akut travmadan sonra zarar görmüş olan kokleadaki saç hücrelerine iyi bakmak gerek. İ.

Geri
Yukarı