Kulaklığım Kayboldu Ya Da Çalındı

PC donanımından anlayan hırsız görmedim bugüne kadar. Hırsızların çoğu sizin 10K+ dediğiniz PC'nizin suratına bile bakmaz. İlk hedefleri para, mücevher gibi değerli eşyalardır. Plase olarak televizyon, telefon gibi eşyalara göz dikerler. En temel hedefleri çaldıkları eşyaları çabucak elden çıkarıp paraya çevirmektir.

Doğru. Ama yine de hazır girmişken her yere bakarlar bence. Sonuçta adı üstünde, bilgisayar, çok kötü olsa bile bir ederi oluyor. Ama dediğiniz diğer eşyaları ararken zaman kaybedeceklerini bildikleri için büyük ihtimal dokunmuyorlardır bilgisayarlara.

Kuzenlerin iyi insanlar değil demişsin. Kuzenlerini sorgula. Kuzenlerin yokken odasına bak. Kamera kayıtlarında fiş çekilmişse ve yüzü gözüküyorsa direk onunla konuş. Eğer onun kıyafeti varsa yine konuş. 500₺ gökten yağmıyor. Arkadaşımızın dediği gibi gözünü korkut.
Bence başta konuşmasın. Hemen odalarını, evlerini arasın daha sonra konuşsun. Yoksa konuştuktan sonra eşyayı saklayabilirler.

Son düzenleme:
Para, mücevher gibi eşyalar dururken kulaklığı mı çalsınlar?
Hocam doğru da arkadaş her ne kadar kimsenin gelmediğini belirtse de yine de kuzenleri yani akrabalarından şüpheleniyor hafif. Yani ekipman olarak çalmış olabilirler hem ihtiyaç hem de hinlik olsun diye. Öyle uzun boylu işlere girişmemişlerdir bence.

Gerçekten eğer şaka yapmıyorsanız ilginç bir durum olmuş, IMDB gizem 8.5
%99 ihtimâlle akrabaların çalmış. Odalarını evlerini ara. Sonra polise ve mahkemeye git şikâyetçi ol. Lâkin şunu bil ki polis ve mahkeme kanıt olmadığı için bir şey yapmaz. Polisi, mahkemeyi korkutucu güç olarak kullanman lâzım. Yani şöyle onlara söylersin ki "Polise gittim mahkemeye verdim kulaklığımı geri getireni hiç bir şekilde kimseye söylemeyeceğim ve davamdan da vazgeçeceğim. Yoksa davamın peşini asla bırakmayacağım, onun hayatını karartacağım." Bu süreç ve devamı boyunda asla kendini güçsüz çaresiz üzüntülü gösterme! Yoksa bu iş çözüme kavuşmaz.

(Şüpheli kişilerin Technopat'ta hesabı yoktur umarım.)
Dostlar %100 çalıntı demedim kaybolma ihtimali de var ama bilemiyorum ama dediğim gibi evde 2 kişi var ve gelen kişi bilgisayarı göstermeden nasıl gitsin kulaklığı alıp gider dostum zaten cebine sığıyor.
Bu arada kaybolmuş ise nasıl bulabileceğim hakkında ipucu verebilir misiniz önce bir evi tekrara aramak istiyorum her yere baktım ama bakar kör olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı