Kulaklık 14 gün içinde iade edilebilir mi?

Ben edebilmiştim. Bazı siteler alır geri bazıları hijyen der almaz.

Talebi oluşturdum mail atacağız dediler 2 gündür mail yok. Hakem heyetiyle iade edeceğim illaki anlaşıldı. Aldığım kulaklık cüzzi miktarda olsa 2. el olarak satışa koyardım da biraz pahalı olduğundan mecburiyetteyim. Konuyu açmışken ufaktan araştırmamı yaptım yasal haklarda hijyen diye bir madde geçmemekte. Uğraşta bulunayım ben yine de.

Hocam ne oldu çözdünüz mü?

Bende aynı sorunu yaşıyorum. İtopya'dan Razer BlackShark V2 X kulaklık sipariş ettim bugün geldi. Kulaklık aşırı kalitesiz ses seviyesi çok az 7.1 iyi çalışmıyor. 5dk kullandım iade etmek istedim kabul etmediler. 200TL'ye aldığım Rampage kulaklık daha kaliteliydi.

Hocam ne oldu çözdünüz mü?

Bende aynı sorunu yaşıyorum. İtopya'dan Razer BlackShark V2 X kulaklık sipariş ettim bugün geldi. Kulaklık aşırı kalitesiz ses seviyesi çok az 7.1 iyi çalışmıyor. 5dk kullandım iade etmek istedim kabul etmediler. 200TL'ye aldığım Rampage kulaklık daha kaliteliydi.
Tüketici haklarına başvurumu yaptım. 14 günlük cayma hakkı olan bir ürünü kabul etmeme gibi bir şey satıcıya seçenek değil.

Hem insanlar rahat alışverişlerini yapabilsin diye oluşturduğun siteye 14 gün cayma hakkınız bulunmaktadır, içeriğe zarar verilmediği sürece iadeler kabul olacaktır yazılsın hem de iade yaparken hijyen ürünü olduğu için kabul edemeyiz deyin. Bunun tartışmasını yapsan sizin kullandığınız ürünü başkasına sıfır diye satamayız derler. Bu söyledikleri sitelerine övgüyle yerleştirdikleri iade hakkını tamamiyle örtbas etmekte. Çünkü kimse iade ürünü sıfır olarak almak istemez.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı