Kulaklık tıkacı önerisi

Sammy Winchester

Hectopat
Daha fazla  
Sesi tamamen engelleyecek bir kulak tıkacı önerisi verir misiniz? Ders çalışırken kullanacağım.

Bütçe: 50 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir çift ne kadar kullanılıyor?

En fazla 2-3 kere diye düşünüyorum. Kulak kiri, cilt yağı derken işe yaramaz hale gelirler. 50 liraya daha iyisini bulamazsın. Bütçe yüksek olsaydı aktif gürültü engelleyici kulaklık alabilirsin derdim :)
Tam bilmiyorum, yanlış bilgi vermeyeyim.
Hayatımda bir kez askerde kullandım. 21 gün boyunca aynı çifti taktım, artık son günler yıpranmaya ve elastikiyetini kaybetmeye başlamıştı.

Askerde dağıtılanı 1 kere bile kullanmak nasip olmadı. Hatta arkadaşlarım da bana vermişti 5-10 tane var bende ama hiç aklıma gelmedi kullanmak. O kadar saçma muhabbetlerin içinde mükemmel derecede hızlı uykuya dalıyordum ne güzel.

Askerde dağıtılanı 1 kere bile kullanmak nasip olmadı. Hatta arkadaşlarım da bana vermişti 5-10 tane var bende ama hiç aklıma gelmedi kullanmak. O kadar saçma muhabbetlerin içinde mükemmel derecede hızlı uykuya dalıyordum ne güzel.
Hadi ya iyiymiş :D Bize dağıtılmadı da ben daha önce giden kuzenin tavsiyesiyle yanıma almıştım. İyi ki almışım, yoksa koğuşta horultular ve gürültü nedeniyle uyumam mümkün değildi.

En fazla 2-3 kere diye düşünüyorum. Kulak kiri, cilt yağı derken işe yaramaz hale gelirler. 50 liraya daha iyisini bulamazsın. Bütçe yüksek olsaydı aktif gürültü engelleyici kulaklık alabilirsin derdim :)

Kulaklık var zaten Redragon Scylla fakat aktif gürültü engelleyici için ses açmak gerekmiyor mu? Ben hiç ses istemiyorum.

3M markasının kulak tıkaçlarına bakabilirsiniz. Sesi "tamamen" önlemez ama belirli bir desibel derecesine kadar engeller.

Linki örnek olarak atıyorum, satıcı hakkında bilgim yok.
Hocam bunun silikon malzemeden yapılmış olanları var. 3M markasının. İpli oluyor. Çalıştığım fabrikada uzun bir süre kullanma fırsatım oldu. Ama linkini bulamadım. İşinizi görecektir, gayet iyi sesi azaltıyor. Evde hiçbir şey duymazsın. Link bulursam atarım.

Kulaklık var zaten Redragon Scylla fakat aktif gürültü engelleyici için ses açmak gerekmiyor mu? Ben hiç ses istemiyorum.

Nasıl çalıştığını bilmiyorum. Samsung marka Bluetooth kulaklıklar öyle çalışmıyor.
Şu an kullandığım Buds Plus cihazda pasif gürültü engelleme var. Bu bildiğin kulak içi slikon kulaklıkların hepsinde olan cinsten bir özellik ancak kulaklığın mikrofonlarını işitme engelli cihazı gibi özellikte de kullanabildiğim için bu pasif gürültü engellemenin bile ne kadar fazla işe yaradığını dışardaki sesi açtığımda anlıyorum.

Aktif gürültü engelleme ise yine arayüzdeki bir ayarla açılıyor ve açık kaldığı sürece sürekli sesleri absorbe ediyor.

Hocam bunun silikon malzemeden yapılmış olanları var. 3M markasının. İpli oluyor. Çalıştığım fabrikada uzun bir süre kullanma fırsatım oldu. Ama linkini bulamadım. İşinizi görecektir, gayet iyi sesi azaltıyor. Evde hiçbir şey duymazsın. Link bulursam atarım.
Evet ben de görmüştüm hocam.
Şuraya genel link bırakayım arkadaş baksın, o iplilerden de var.

Geri
Yukarı