Kule tipi soğutucu nasıl takılır?

Lukushi19

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 saattir uğraşıyorum. Klipsleri taktım ama fanın birisi oturuyor, diğeri olmuyor. Cok kücük geliyor. Yapamıyorum. Termal macunu da heşledim. Yardım edebilir misiniz?

IMG_20240402_214708.jpg
IMG_20240402_214658.jpg
IMG_20240402_214650.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Plastik parçaları çıkarıp soğutucunun demirine geçirdikten sonra çapraz vidalama yöntemiyle takabilirsiniz gibi ben öyle takmıştım. Ayrıca bu işlem için ekstradan biraz kuvvet de uygulanması gerekiyor

Her ne kadar biz burada anlatsak ta anlaşılıp yapılabilmesi zor. Youtube'dan aratıp videolu bir şekilde izleyip yaparsanız daha çabuk yaparsınız gibime geliyor.

İşlemci braketlerini ters takmışsınız, çıkıntılar dışarı bakacak. Önce bi tarafı takın, diğer tarafınıda kastırarak takacaksınız. Ayrıca termal macun az gelmiş.

İşlemci braketlerini ters takmışsınız, çıkıntılar dışarı bakacak. Önce bir tarafı takın, diğer tarafınıda kastırarak takacaksınız. Ayrıca termal macun az gelmiş.

Çok sağ olun saatlerdir uğraşıyorum macun da bittti ne yapacağım bilmiyorum sabaha kadar dursa kurumaz değil mi?

Çok sağ olun saatlerdir uğraşıyorum macun da bittti ne yapacağım bilmiyorum sabaha kadar dursa kurumaz değil mi?
Hayır kurumaz, kasanın üzerini kapatın tozlanmasın. Yani ben fotoğrafta az bir macun görüyorum pek yayılacak gibi durmuyor. Eliniz yatkın değilse bir bilgisayarcıya götürün hem silip yeni macun sürsün ve monte etsin.

İşlemcinin çevresindeki braketleriniz ters sanki?

Evet ya 2 saattir deniyorum ters takmışım düzelttim 2 saniyede oldu teşekkürler:)

Hayır kurumaz, kasanın üzerini kapatın tozlanmasın. Yani ben fotoğrafta az bir macun görüyorum pek yayılacak gibi durmuyor. Eliniz yatkın değilse bir bilgisayarcıya götürün hem silip yeni macun sürsün ve monte etsin.
hocam az bisey kalmıstı kenarda onlarıda sürdim cok kücük 1 2 boşluk kaldı yok kadar oda soğutucunun üstüne kapatacak kadar var yani yeter mi heryeri kapanır kesinlikle

Evet ya 2 saattir deniyorum ters takmışım düzelttim 2 saniyede oldu teşekkürler:)

hocam az bisey kalmıstı kenarda onlarıda sürdim cok kücük 1 2 boşluk kaldı yok kadar oda soğutucunun üstüne kapatacak kadar var yani yeter mi heryeri kapanır kesinlikle
Boşta 35 yükte 60 derece civarlarındaysa herhangi bir problem yoktur. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı