Kullandığımız Windows sürümlerinin en güncel sürücülerini nasıl kontrol ederiz?

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar, kullandığımız Windows sürümlerinin en güncel driverlarını nasıl kontrol edebiliriz?
Chipset, BIOS güncellemeleri Realtek ses kartı güncellemeleri Ethernet kartı güncellemeleri vesaire tam anlamıyla hepsini tek sefer de güncelleştirmeye yarayan program önerisinde bulunabilir misiniz?

BIOS ve Chipset için anakartın sitesinden daha iyi olur. Ekran kartı için ise yine üretici sitesinden, Ethernet kartı için de üretici sitesi iyi olur. Dizüstü ise zaten ekran kartı haricinde kendi sitesinde bulabilirsiniz. Sistem özeti için ise arama yerine msinfo32 yazıp kontrol edebilirsiniz.

Windows 10 20H2 sürümü kullanıyorum bazen otomatik güncellemeyi kapatmayı unuttuğum zaman Windows kendini güncelleyerek ses sürücümü bozuyor. Bu durumda bilgisayara format atmak zorunda kalıyorum. En iyisi eğer Windows sürümünüzde sıkıntı yaşamıyorsanız Windows'u güncellemeyin derim son sürümlerde bu gibi hatalar çok sık rastlanıyor.

Merhabalar, kullandığımız Windows sürümlerinin en güncel driverlarını nasıl kontrol edebiliriz?
Chipset, BIOS güncellemeleri Realtek ses kartı güncellemeleri Ethernet kartı güncellemeleri vesaire tam anlamıyla hepsini tek sefer de güncelleştirmeye yarayan program önerisinde bulunabilir misiniz?

Driver Easy Pro ücretli sürüm, Driver Easy ücretsiz sürüm indirin ve driverinizi güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer yüklü olmayan driver varsa onları da bulur🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -2 Eksi
Normal de şu anda aygıt yöneticisinden baktığım zaman bütün driverların güncel olduğunu gösteriyor ancak Ethernet kartına da güncel diyordu sonrasında güncel olmadığını gördüm ve yenisini güncelledim tam emin olabilmek için ekstrem yapılabilecek şeyler nelerdir aygıt yöneticisinden kontrol etme değil de farklı alternatif bir yolu var mıdır?

Geri
Yukarı