Kullanıcı Adı Olan "svchost.exe" Virüs mü?

Uranhay

Kilopat
Süper Moderatör
Yer
Türkiye
Bana bir tane bilgisayar geldi ve görev yöneticisinde 16 tane svchost.exe çalışıyor. Bunların:
  • 7 tanesinde system.
  • 2 tanesinde network service.
  • 6 tanesinde local service.
  • 1 tanesinde benim kullanıcı adım yazıyor.

Benim kullanıcı adım yazınca virüs oluyor dedi getiren adam ve bana bunu sil diyor ve bunun sistem dosyası olduğunu biliyorum silersem zarar olabilir. Bu zararlı mıdır? İsterseniz ekran görüntüsü atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunların hepsi bilgisiz kişiler tarafından uydurulan şeyler. Kullanıcı adı yazan svchost.exe virüs olacak diye bir şey yok. Virüs olup olmadığını anlamak için sistemi güncel bir AV ile taratmanız yeterli.
Bunların hepsi bilgisiz kişiler tarafından uydurulan şeyler. Kullanıcı adı yazan svchost.exe virüs olacak diye bir şey yok. Virüs olup olmadığını anlamak için sistemi güncel bir AV ile taratmanız yeterli.
Tarattım zaten Norton Deluxe (Orijinal) ile bir şey çıkmadı. Ben şimdi bu bilgisayarı sahibine nasıl vereceğim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı