Kullanmaya değer Linux distro önerisi

Acerdll

Hectopat
Daha fazla  
Eski bilgisayarımda zamanında 1 haftada 20'den fazla distro denedim. Şimdide W8.1deyim oda sıktı artık kardeşim vs kullanıyor bundan dolayı tekrar aramaya koyuldum.
NVIDIA 9600M GS ekran kartı sürücüsünün sorunsuz çalışması gerek bunu da EndeavourOS ve Mint'te gördüm şimdiye kadar sizce bu ikisinden hangisi güzel? İkisini de uzun zaman kullandım bu bilgisayarda. MX Linux var oda Mint kopyası gibi geldi. Diğer bazı distrolarda eski sürücüleri desteklemiyorlar. Deneyimim ciddi şekilde var Linux konusunda tüm paket yöneticileriyle vs. bundan dolayı kullanım açısından sorun yok. EndeavourOS mu yoksa Mint mi ikilemdeyim. Görüşlerinizi bekliyorum.

sistem:

Intel Core 2 Duo.
3GB RAM.
NVIDIA 9600M GS.
256 GB HDD.

Mint ile MX Linux'un XFCE olanını kullanmışın. Ondan benziyor.

XFCE bir masaüstü ortamı. Çok hafiftir. İstersen Xubuntu Core kullan. Boşta 500 MB Ram kullanımı vardır.

Mint ile MX Linux'un Xfce olanını kullanmışın. Ondan benziyor.

Xfce bir masaüstü ortamı. Çok hafiftir. İstersen Xubuntu Core kullan. Boşta 500 MB RAM kullanımı vardır.

Kubuntu Xubuntu falan denedimde beğenemedim vallahi ya :D

Mint ile MX Linux'un XFCE olanını kullanmışın. Ondan benziyor.

XFCE bir masaüstü ortamı. Çok hafiftir. İstersen Xubuntu Core kullan. Boşta 500 MB Ram kullanımı vardır.
Mintin tüm sürümlerini kullandım son sürümü hariç. Endea da aynı şekilde MX kurmadım ama benzettim

@Karşıt Madde ne önerirsin? En köklü Ubuntu ve Debian Mint'de bunlara bağlı. Endea mı yoksa Mint mi :D hatta MX mi?
Ben Xubuntu Core öneririm üstad. Özelleştirilmesi çok kolay ve çok peformanslı.
Ben böyle özelleştirmiştim;
1679452782203-png.1710395

Geri
Yukarı