Kumpir neden çok pahalı?

NRVS

Megapat
Makaleler
9
Yer
C-137
Uzun zamandır kumpir yemiyordum canım çekti fiyatları görünce çok şaşırdım. Kumpir ne ara zengin yemeği oldu ortalama bir restoranda 80-90 TL'nin altında kumpir yok.

Bir şeyin fiyatı malzeme haricinde mekanın elektriği, suyu, çalışanın maaşı, tedarik için kullanılan aracın benzini vs derken tonla gider ortaya çıkar dolayısıyla bırak kumpiri patso bile pahalı şu an.

Uzun zamandır kumpir yemiyordum canım çekti fiyatları görünce çok şaşırdım. Kumpir ne ara zengin yemeği oldu ortalama bir restoranda 80-90 TL'nin altında kumpir yok.
Ben de geçen hafta bir yiyeyim dedim 120 TL ödedim. Tadı da gerçekten berbattı, tereyağı ve kaşar istediğimi belirttiğim halde koymamışlardı. Fiyat artışının yukarıda da belirtildiği gibi çeşitli sebepleri var. Kendi gittiğim yer için örnek verecek olursam, mekanın aylık kirası 20.000 TL çalışanların maaşı var, çalışanların yemeği, sigortası var, vergiler var, kullanılan malzemelerin fiyatlarının artması var, elektriği var, o var bu var vs... Haliyle fiyat size, bize yansıyacak başka kime yansıyacak ki? Günümüzde ucuz hiçbir şey kalmadı. Üzgünüm. :( Bu arada kumpir gerçekten berbattı, bu fiyatı hak etmiyordu. :p

Geri
Yukarı