Kurallar ve cezalar başlıklı konunun hikayesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

etol4040

Hectopat
1-Tartışma çıkar.
2-Möderatör gelir ve mesaj.
3-Konu kapanır.
4-Eğer kapanmadıysa raporla kapatılır.
Niye her kurallar veya cezalar başlıklı konular kapatılıyor? Ve niye biri neredeyse sövecekmiş gibi oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tartışma çıktığını çok görmedim. Genelde moderatör, açıklama yapar. Duruma göre konuyu kitler ya da açık bırakır. Alakasız insanlar, açık olan konuya doluşur ve konu kitlenir.

Ben mesela, konuyu açana söz hakkın bırakmak için açık bırakıyordum. Sonra bir bakıyordum cezalardan şikayeti ya da sorusu olan herkes dolmuş.

E baştan kilitlersen de söz hakkı vermemiş hissediyorsun.

Moderatörün insafı artık bu. İkisi de doğru bence. Tabii en doğrusunu yönetim ve moderasyon bilir.

Konular, içeriğinden saptığı için kilitlenir veya o konuda gereğinden fazla gereksiz mesaj varsa temizlik amacıyla kilitlenir. "Tartışma çıkar" ifadesi biraz yanlış olmuş. Eğer siz de tartışanlar içindeyseniz bunu fark etmemiş olmanız normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu çıkmaz bir yola çıktığında konuyu kitleyip gereksiz mesajları temizliyoruz. Önü açık gibi duruyorsa ve 3-5 mesaj ile konu sapmışsa genelde mesajlar temizlenip konu tekrardan açılıyor.

Konu kilitlenmezse işin ucu farklı bir yere kaçıyor, bu sefer de konu ile ilgilenmek çok uğraştırıcı oluyor. Daha fazla büyümeden en doğru seçimi yapmaya çalışıyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı