Yazım Yanlışlarından Alınan Cezalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

brltpc

Kilopat
Makaleler
31
Yer
Artvin
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri Bölge Uzmanı
Arkadaşlar bazı terimler var ki ister istemez Türkçe yazım kurallarına uymuyor, biz de ceza alıyoruz. Konuyla ilgili görüşleriniz nedir ?

// T_M
1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası bazen uydurmadığım ya da neyi nerede kullanacağımı tam olarak bilmediğimden mesajımı kısa tutmaya çalışıyorum. Ama sağ olsunlar görmezden gelinmesi gereken bazı hatalı mesajları es geçiyorlar.
Belki biraz daha esnek olabilir diyeceğim ama bu sefer de hatalar daha da çoğalır diye düşünüyorum.

//T_M
2.jpg

Ben mutluyum, geçen Mikail Fidan'ın hatasını yakaladım. Eğer ceza alırsam profil fotoğrafım yapacağım. :D

//T_M
3.jpg

Forum çok büyük ve hataya yer verilmiyor. Ben de ceza yiyorum bazen.

Sanki bir puanlama yapıyor gibi az da olsa hata yapılıyor, bunlar birikiyor. Bir gün bakıyorum pat ceza almışım, sinirlerim bozuluyor. Burada kötü bir şey de yapmıyorum, bilgi paylaşıyoruz. Ceza olayı gerekli evet ama hiç esnek olmadığını düşünüyorum.

// T_M

6.jpg

Açıkçası bazen ufak da olsa hatalı mesajlarımı fark ediyorum. Bazen "Düzenleme Butonu" etkinken düzenliyorum ama ona rağmen yine de hata bıraktığımı düşünüyorum. Umarım bu hatalar birikip kabak gibi başıma patlamaz. :(

// T_M

7.jpg

Sosyal'de noktadan sonra büyük harfle başlayıp, kelimelerin de yazımlarını doğru bildikten sonra çok ceza alacağınızı düşünmüyorum.

Sosyal'de noktadan sonra büyük harfle başlayıp, kelimelerin de yazımlarını doğru bildikten sonra çok ceza alacağınızı düşünmüyorum.
Bazı kelimeler var ki mecburen yazıyorsun hatalı gösteriyor mesela psu, atx ne bileyim bir sürü bileşen isimleri kısaltmaları yabancı kelimeler power supply gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı