Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

• Konuyu başlatan Mert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir de insanlar bu dini bayramı mensup oldukları dinin gerektirdiği gibi yapabilseler, çok daha "mübarek" olacak... "Temizlik imandan gelir" ama Kurban bayramında ben temizlik adına pek bir çaba göremiyorum...

Hayvana tüfekle ateş eden gördüm! Şimdi sorarım, hangisi hayvan? Para verdi ya, hayvan artık onun, istediğini yapar...

10.000 lira para verip kurbanlık alıyorlar, 250 TL kasap masrafından kurtulmak için bi taraflarını kesiyorlar... Daha da vahimi, hayvana eziyet ediyorlar. Traktörden asan mı dersin, hayvanın ayağını kıran mı dersin... Rezillik, kepazelik...

Sonra bir de eti paylaşma mevzusu var. Olayın dini kısmını unutup alacağı etin derdine düşen, yok kafa sende kalacak, deri bende kalacak kavgasına girenler...

Kurban kesim yerinde sıranın önüne geçmek için rüşvet verenler... Ben bu ülkede kan tutan adamın kurbanın boynunu tuttuğunu gördüm...Tabi kanı görünce bayıldı gitti salak. Sonra beni kan tutuyor diyor. Madem seni kan tutuyor neden dananın başına geçiyorsun, a be amele, a be sığır!

Kusura bakma biraz sert girdim ama her sene aynı görüntülerin oluşması ve konuştuğunda müslümanlık hakkında mangalda kül bırakmayanların kurban bayramında gerçek yüzlerini göstermesine kayıtsız kalamam artık...

Bayramınız mübarek olsun.

Bir de insanlar bu dini bayramı mensup oldukları dinin gerektirdiği gibi yapabilseler, çok daha "mübarek" olacak... "Temizlik imandan gelir" ama Kurban bayramında ben temizlik adına pek bir çaba göremiyorum...

Hayvana tüfekle ateş eden gördüm! Şimdi sorarım, hangisi hayvan? Para verdi ya, hayvan artık onun istediğini yapar...

10.000 lira para verip kurbanlık alıyorlar, 250 TL kasap masrafından kurtulmak için bi taraflarını kesiyorlar... Daha da vahimi, hayvana eziyet ediyorlar. Traktörden asan mı dersin, hayvanın ayağını kıran mı dersin... Rezillik, kepazelik...

Sonra bir de eti paylaşma mevzusu var. Olayın dini kısmını unutup alacağı etin derdine düşen, yok kafa sende kalacak, deri bende kalacak kavgasına girenler...

Kurban kesim yerinde sıranın önüne geçmek için rüşvet verenler... Ben bu ülkede kan tutan adamın kurbanın boynunu tuttuğunu gördüm...Tabi kanı görünce bayıldı gitti salak. Sonra beni kan tutuyor diyor. Madem seni kan tutuyor neden dananın başına geçiyorsun, a be amele, a be sığır!

Kusura bakma biraz sert girdim ama her sene aynı görüntülerin oluşması ve konuştuğunda müslümanlık hakkında mangalda kül bırakmayanların kurban bayramında gerçek yüzlerini göstermesine kayıtsız kalamam artık...

Kesinlikle haklısın Recep abi ! Adam atıyorum 30 kg hayvan alacağına 25 kg alsın, kasap bulsun kestirsin ! Rezillik ya ! Sonra diyorlar, bunlar hayvanları katlediyorlar. Tabi böyle olur, sevaba girelim derken günahın alasına giriyorlar.

Şimdi 250 TL kasap parasından kurtulmak için bir taraflarını mı kesiyorlar? ;) Recep abi hayvanın boynu kesilir, hiç kafayı kesmeyip de önce bacakları veya bir parçasını kesen gördün mü sen hiç? :D Kasaba para veriyoruz ama kasapta aynı şeyi yapıyor o da kesmiyor mu? :D Hayvana ateş etmek tabi ki doğru değil. Boynundan kesmelerindeki neden acı çekmesin, ve kendi gözleri görmesin diye.

Bayramınız kutlu olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi 250 TL kasap parasından kurtulmak için bir taraflarını mı kesiyorlar? ;) Recep abi hayvanın boynu kesilir, hiç kafayı kesmeyip de önce bacakları veya bir parçasını kesen gördün mü sen hiç? :D Kasaba para veriyoruz ama kasapta aynı şeyi yapıyor oda kesmiyor mu? :D Hayvana ateş etmek tabi ki doğru değil. Boynundan kesmelerindeki neden acı çekmesin, ve kendi gözleri görmesin diye.

Bayramınız kutlu olsun.

Evet gördüm. Hayvanı kesmeden önce hayvana ateş eden, hayvanın ayağını kıran, hayvanı ölümden beter eden gördüm...

Herkes kendi işini yapacak! Kasap değilsen, bu işi kasaba bırakacaksın! Hayvana eziyet çektirmeyeceksin. Kör bıçakla hayvanı kemeye çalışıp hayvanın can çekişmesini uzatmayacaksın!

Ne demek kasap da aynı şeyi yapıyor? Bilgisayar alınca neden kendi toplamadın da Vatan'a toplattın? Sen de aynı şeyi yapmıyor muydun? Ama bak Vatan'daki adam işi umursamadığı için kabloları düzgün toplamadı, sen tekrar topladın. Aynı iş, ama farklı sonuç! Demek ki her işi ehline bırakacaksın! Ukalalık yapıp ben keserim, kasaba para vermeye gerek yok demeyeceksin. Hele hele dinin bunu emrediyorsa, laga luga yapmayacaksın!

Hayvanın nasıl kesildiğini biz de biliyoruz takdir edersin ki :)

Madem onlar da aynı işi yapıyor, o zaman hastaneler neden bayramda aptallarla dolup taşıyor? Bu soruya bir cevap ver sen ;)

Yahu adam basketbol potasına asıp kesiyor ya orda çoluk çocuk oyun oynuyor temizlemeden gidiyor. Şimdi kalacak orada kanlar millet bakıp bakıp kötü olacak. Böyle şeyler düşünülmüyor hiç. Edebiyle yapılsa aslında dini olmasa bile güzel bir uygulama. Yüzü et görmeyen insanlar 1 ay et yiyebiliyor belki böylece. Ama bizim insanımız her şeyi kendi en iyi bilip yaptığı için kan gölü oluyor her şey. Bu arada anneannem bana dalak, böbrek, yürek, ciğer poşeti hazırlamış isteyen var mı? Kargosu benden. :D

Hayvana tüfekle ateş eden gördüm! Şimdi sorarım, hangisi hayvan? Para verdi ya, hayvan artık onun, istediğini yapar...

Kurban kesim yerinde sıranın önüne geçmek için rüşvet verenler... Ben bu ülkede kan tutan adamın kurbanın boynunu tuttuğunu gördüm...Tabi kanı görünce bayıldı gitti salak. Sonra beni kan tutuyor diyor. madem seni kan tutuyor neden dananın başına geçiyorsun, a be amele, a be sığır!

Evet gördüm. hayvanı kesmeden önce hayvana ateş eden, hayvanın ayağını kıran, hayvanı ölümden beter eden gördüm...

Herkes kendi işini yapacak! Kasap değilsen, bu işi kasaba bırakacaksın! Hayvana eziyet çektirmeyeceksin. Kör bıçakla hayvanı kemeye çalışıp hayvanın can çekişmesini uzatmayacaksın!

Ne demek kasap da aynı şeyi yapıyor? Bilgisayar alınca neden kendi toplamadın da Vatan'a toplattın? Sen de aynı şeyi yapmıyor muydun? Ama bak Vatan'daki adam işi umursamadığı için kabloları düzgün toplamadı, sen tekrar topladın. Aynı iş, ama farklı sonuç! Demek ki her işi ehline bırakacaksın! Ukalalık yapıp ben keserim, kasaba para vermeye gerek yok demeyeceksin. Hele hele dinin bunu emrediyorsa, laga luga yapmayacaksın!

Hayvanın nasıl kesildiğini biz de biliyoruz takdir edersin ki :)

Madem onlar da aynı işi yapıyor, o zaman hastaneler neden bayramda aptallarla dolup taşıyor? Bu soruya bir cevap ver sen ;)

Recep abi vallahi duygularıma tercüman oldun. Söylediklerin de çok haklısın ben kıbleye ters çevirip keseni gördüm :D
Maalesef bir çok insanımız, bu konularda çok bilinçsiz hareket ediyorlar.

Ben keserken dikkat ettim. Peder yaşlı, mecbur ben kestim. Açıkçası zor oldu. Hayvanı en kısa sürede öldürmek için az daha ben de o acemi kasaplardan oluyordum. Gördüm ben çoğunu. Adam yaşlı, kurbanın boğazını tam kesmemiş, hayvan yaşıyor ama acı çekiyor. Bağlı da, bir şey yapamıyor. Kanlar akıyor ama boğazından vurduğu darbe hayvanın ölmesine yetmemiş. Hala cap canlı. Ölümcül darbe vuramamış yaşlı adam. Sonra bir köşeye geçip oturmuş hayvanın ölmesini bekliyor. Sonunda ben uyardım gelip boğazını tam kesti. Yoksa hayvan çektiği acıdan ölecekti kesin.

Bu sadece benim gördüğüm. Tüfekle vuran bile vardı.

552229_527811930564008_256179431_n.jpg

Gülüp geçiyorum :D

Arkadaşlar hiç hayvan kanından korkulur mu? Ömer demişsin millet bakıp kötü olacak. :D Hiç belgesel izlemiyor musun? ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı