Kurumsal e-posta için hizmet tavsiyesi

alsdk98

Centipat
Yer
Hatay İskenderun
Daha fazla  
Meslek
Computer Programmer
Merhaba. 65 kullanıcılık bir kurumsal e-posta hizmeti almak istiyorum. Microsoft 365 almayı düşünüyorum fakat maliyetinden dolayı alamıyorum. Daha uyguna mal edebileceğim bir yol var mıdır? Eğer yoksa sizin tavsiye edeceğiniz bir kurumsal e-posta hizmeti olur mu? İlgi ve alakanız için teşekkür ediyorum.

Merhaba. 65 kullanıcılık bir kurumsal e-posta hizmeti almak istiyorum. Microsoft 365 almayı düşünüyorum fakat maliyetinden dolayı alamıyorum. Daha uyguna mal edebileceğim bir yol var mıdır? Eğer yoksa sizin tavsiye edeceğiniz bir kurumsal e-posta hizmeti olur mu? İlgi ve alakanız için teşekkür ediyorum.
Merhaba. 1-3 kişilik basit bir şey olsaydı iCloud önerirdim kullanılan cihazlardan bağımsız olarak ama 65 kişi gerçek anlamda kurumsal sayılıyor belki fiyat cazibesi için Yandex seçilebilir veya kendi mail serverinizi kurmayı tercih edebilirsiniz ama kurulumu ve bakımı zorlayıcı olacaktır, çökme gibi durumlar da mümkün.

Alternatif olarak GüzelHosting gibi şirketlere de bakabilirsiniz, fiyatları yine uygun olacaktır.

Çoğu hostingde sınırsız mail açma izni var. Uygun yollu bir hosting alarak mail işini çözebilirsin. Mailler hostingin depolama alanında barındır alırken limitsiz disk alanlı hostingler işini görür bence. Bu hostinglerde 200.000 dosya barındırma limiti oluyor genelde.

@Myk61 hocam aslında sorunum şu 65 kullanıcımın içerisinde 50-60 GB boyutunda ve 60-70k civarı mail sayısına ulaşmış kullanıcılarım var. Bu sebepten Microsoft 365 hizmetine yönelmiştim.

Microsoft 365 hizmetinin gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum. Google Workspace bile daha ucuz. Zohomail inceleyebilirsiniz fiyat olarak bence daha uygun ama kullanıcı başına 50 GB paketleri var. 50-60 GB yetmeyebilir.

Geri
Yukarı