Kuşa eş almak

8 ayını geçtikten sonra, yani çiftleşebilecek erişkinliğe geldikten sonra alın. Ama tavsiyem şimdi almanız, bu sayede dişiyi de elinize alıştırabilir ve üretim sürecinde rahatlık kazanabilirsiniz.

Hocam kafesleri büyük ve oyuncaklı olmalı mı? Saçma sorular soruyorum ama hayvanada zarar vermek üzmek kötü duruma getirmek istemiyorum.

Hocam kafesleri büyük ve oyuncaklı olmalı mı? Saçma sorular soruyorum ama hayvanada zarar vermek üzmek kötü duruma getirmek istemiyorum.
Kesinlikle böyle düşünmeyin, ben hayvanlar hakkında konuşmaya bayılırım. Eş aldığınızda oyuncak koymanızı önermem çünkü oyuncaklarla ilgilenirlerse birbirlerini ilgisiz bırakıyorlar ve oyuncaklar yüzünden kavga edebiliyorlar. Dışarı çıkardığınızda oynayabilecekleri oyuncaklar alabilirsiniz ama kafes içerisinde oyuncak bulundurmayın. Kafes büyük olsa iyi olur.

Yani aşırı oyuncaklı değil de birkaç salıncak, top iyi olur. Benim kuş mesela salıncaktan aşağı inmiyor, kafese girerken bile onla kandırıyorum. Pinpon topu var onla her gün oynuyor, birkaç oyuncak olabilir ama kafesi dar olmasın rahat hareket etsin.
ama kafes içerisinde oyuncak bulundurmayın. Kafes büyük olsa iyi olur.
Bazı salıncaklar vs. eş bulunan kafeslerde zararlı mı? Çoğu yerde çoğu kişi muhabbet kuşu ve eşi için salıncak, top, basit oyuncaklar alıyor.

Yani aşırı oyuncaklı değil de birkaç salıncak, top iyi olur. Benim kuş mesela salıncaktan aşağı inmiyor, kafese girerken bile onla kandırıyorum. Pinpon topu var onla her gün oynuyor, birkaç oyuncak olabilir ama kafesi dar olmasın rahat hareket etsin.

Bazı salıncaklar vs. eş bulunan kafeslerde zararlı mı? Çoğu yerde çoğu kişi muhabbet kuşu ve eşi için salıncak, top, basit oyuncaklar alıyor.
Aynalı oyuncaklar zararlıdır. Eş alındığında birbirleri ile ilgilenirler, sıkıntılarını giderirler zaten. Oyuncaklar kuşların eş sandıkları cisimlerdirler genelde. Kafeste 2 tane eş var gibi hissederlerse ne olacağını tahmin ediyorsunuzdur. Eş varken oyuncak bulundurulmamalı kafeste.

Aynalı oyuncaklar zararlıdır. Eş alındığında birbirleri ile ilgilenirler, sıkıntılarını giderirler zaten. Oyuncaklar kuşların eş sandıkları cisimlerdirler genelde. Kafeste 2 tane eş var gibi hissederlerse ne olacağını tahmin ediyorsunuzdur. Eş varken oyuncak bulundurulmamalı kafeste.

Peki dışarı çıktıklarında oyuncakları dışarıda olsa sorun yaratır mı hocam veya normal salıncak.

Paralel bir evrende:
-Benim bir erkek insanım var 30 yaşında yanına eş almak istiyorum sizce eşi büyük mü olmalı yoksa küçük mü.
182587204_2838060289841398_3121491467587672618_n.jpg

Geri
Yukarı