Kuşa nasıl yem yedirilir?

Hangi kuş? Marka model verirseniz iyi olur.

Muhabbet çek ırkı kırma.
Yemime biraz sıvı koyup dondurma çubuğunu koyup ağzının önünde tutun.

Direk ağzımla besliyordum bundan öncekileri ama bu yemedi.
Hocam 6 yıl önce sultan papağanımı ilk aldığım gün oda öyle yapmıştı ilk gün hiç yem yemedi ve 1 hafta boyunca yavaş yavaş yemeye başladı.
Yabancılık çektiği için yemiyordur.

İlk geldiğinde yere döktüğümden azıcık yedi korkuyorum ölür diye hassas noktam kuş.

Muhabbet çek ırkı kırma.

Direk ağzımla besliyordum bundan öncekileri ama bu yemedi.

İlk geldiğinde yere döktüğümden azıcık yedi korkuyorum ölür diye hassas noktam kuş.

Öncelikle iyi günler.
Kuşunuza gerekli yem ve suyu temin ettikten sonra yememesinin en basit sebebi strestir.
Üzerine gitmeyin ve odanın sessiz olmasına önem gösterin. Kafesin örtüsü varsa rahatlatmak amacıyla örtebilirsiniz. Sıvı dışkı durumu devam ederse kontrol için en yakın veteriner hekime başvurarak yardım alabilirsiniz.

Ortama alışınca yemeye başlarlar genel olarak ama eğer 1 gün boyunca tek lokma yemediyse tehlikeli. Bir çay kaşığının ucunu penseyle büküp su ile yumurta sarısını muhallebi kıvamına getirip çay kaşığı yardımıyla yedirebilirsiniz.

Ortama alışınca yemeye başlarlar genel olarak ama eğer 1 gün boyunca tek lokma yemediyse tehlikeli. Bir çay kaşığının ucunu penseyle büküp su ile yumurta sarısını muhallebi kıvamına getirip çay kaşığı yardımıyla yedirebilirsiniz.

İlk geldiğinde az bir şey yedi onun dışında sabah uyanınca yediyse bilmiyorum ama kabuk yoktu yerde ilk geldiğinde yerden yesi onun dışında yem kabının üstünde çok az vardı kabuk.
Kuşun yeni evine alışması için biraz zaman tanıyın. Yerini değiştirmeyin ve en az 1 hafta kesinlikle salmayın size alışması için.

Dün evdeydi bugün dükkana götürdüm dükkanda kalacak 1 2 kere dışarı çıkardım onun dışında alışana kadar ellemeyeceğim daha.
Öncelikle iyi günler.
Kuşunuza gerekli yem ve suyu temin ettikten sonra yememesinin en basit sebebi strestir.
Üzerine gitmeyin ve odanın sessiz olmasına önem gösterin. Kafesin örtüsü varsa rahatlatmak amacıyla örtebilirsiniz. Sıvı dışkı durumu devam ederse kontrol için en yakın veteriner hekime başvurarak yardım alabilirsiniz.

Acaba dışarıdan yakaladık zaten ya ele alışkın ya yavru ısırmıyor iş yerinin alt katında duruyor bizde orada oturuyoruz normal konuşma sesi var sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı