Kuşum öldü

Eliras

Centipat
Daha fazla  
Çift hint bülbülüm vardı. Kafeste tül vardı. Ben tülü ipleri çekip ayaklarına dolaştırdıkları için ona göre tül takmıştım ve dikkat ediyordum. Yuvanın üstüne konmayı sevdikleri için yuvayı kafesin dışındaki ipe bağlamıştık ve kontrol ediyordum. Dediğim gibi IP yuvanın dışındaydı nasıl yaptılarsa tutup ipi çeke çeke parçalamışlar ve kafese kadar her yerinden ipleri çekiştirmişler. Ben fark etmedim. Seslerini vb. de duymadım bir anlık olmuş olay büyük ihtimal akşam ipi parçalamışlar kafese getirmişler.

Kuşun ayağını kalçasından ayırarak bastığını fark ettim. Ayağını basıyor ama kalçasından ayırarak ayağını basıyor kalçasına kadar IP var mı diye kontrol ettim kalmış mı diye.
Ayağını elime koyunca da elimi tutuyor mu diye kontrol ettim ve ayağının çok fazla yumuşak olduğunu gördüm ve elimi tutamıyordu.
Ben yuvayı almıştım çok fazla çoğaldıkları için mamayı da 2 haftada 1 veriyordum kızgınlık döneminde de değildi kuşlar sonra bakamayıp Petshop'a vermek durumunda kalıyordum, aşırı fazla çoğaldıkları zaman bakamıyordum çünkü ve vicdanım sızlıyordu verirken.

Veterinere götürdüm biz kedi ve köpeğe bile zor bakıyoruz hatta onları da sevk ediyoruz diyerek bir şey yapamayacaklarını söylediler. Hemen vitamin takviyesi yaptım. 2 gün geçtikten sonra toparladığını gördüm ve kardeşime seslendim o da. Hala ayağını aynı şekilde bastığını söyledi.

Çarşıya gittim, Petshop'taki abi tanıdık 2014'ten beri oradan alışveriş yapıyorum. Küçüklükten beri kedi köpek tavşan kaplumbağa kuş balık vb hayvanlara bakıyordum hamster bile baktık. En son talantula bakacaktım ailemle anlaşamadım her neyse kuşçuya sormaya gittim ne yapayım diye. Getir ben bakayım dedi neyi var neyi yok vb diye ayağı yerinden çıkmışsa ben yapabilirim dedi bende hint bülbülünü kuşları satarken koydukları karton kaba koyup Petshop'a götürdüm. Bu arada hava 35 derece filan her yerim ter hemen aklıma gelmedi kafese salıp orada bakmak abi kuşa o kapta dikkat ederek bakmaya karar verdi, tam kafese salıp orada bakalım diyecekken kuş kaçtı ve aynı bir mermi gibi kuşların olduğu kafese çarptı ve öldü. Kendimi çok kötü hissediyorum. Kuşu kafeste götürmeye sebebim bisikletle gidiyor olmam bisikletle kuş götürürken ayağı sıkıntılı olduğu için zarar görmedin diye idi. Sonuç olarak 2 eli ile bir kuşa sahip çıkamadı ve kuşu kaçırdı çarptı ve öldü.
Düzelir mi diye bekledim ama çok fena çarpmıştı. Kötü bir şey olacağını hissetmiştim içimde kötü bir his vardı, hayırlısı diyerek gittim. Aynısına benzeyen bir kuş verdi ama kendi evladım gibi büyüttüğüm kuşum çok fena şekilde öldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun hocam. Benimde en büyük korkularımdan. Kaç yaşındaydı?
Hocam kuşum 3 4 yaşındaydı sıcaktan aklıma gelmedi kafese salalım orda bakarız demek kuşü bisikletle götürdüğüm için kafesi ile de götürmedim. Kuşçü abi saolsun 2 eli ile bi kuşa sahip çıkamadı mermi gibi çarptı bekledim ama öldü.

Geçmiş olsun hocam. Benimde en büyük korkularımdan. Kaç yaşındaydı?
İçimde çok kötü bir hiss vardı bugün nedeni buymuş demek ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı