Kutusundan çıkarmadığım ürünün iadesi alınmıyor

Arkadaşlar şu kararı okur musunuz, ne çıkardınız? Bir parfüm aldım, iade almadılar. Kısaca ben nerede hata yaptım?
@BilgisayarKurdu

IMG_20210603_165441.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata sizde değil sistemde. Satıcı da ayrıyeten kalitesini göstermiş. Yerinizde olsam şikayet varda da bildirirdim olayı. Herkes görsün.

Hızlı bozulan ürünler açılmasa da iade edilmemekte, hijyen ürünleri ise paketi açıldıktan sonra iade kabul edilmemekte. Parfümü hızlı bozulan ürünler dahil etmişler. 2 farklı paragraf ve sonuç var orada alttaki sizi ilgilendirmiyor. İade etme hakkınız mevcut değil. Yapabileceğiniz tek şey düşük yıldız verip sorununuzu dile getirmek. Satıcı yasal hakkını kullanmış. Ürün orijinal ise kusuru mevcut değil, sadece insiyatif kullanmamış.

Hakem heyetinin kanunu düzgün yorumlayamaması durumu var. Kanunda, şu şu ürünler çabuk bozulur diye tahdidi bir sayım yok. Parfüm, çabuk bozulabilir olarak değerlendirilemez. Çabuk bozulabilir ürün bir kasa domates olur, değeri elden çıkardıktan sonra kademe olarak azalan ürünler de bu kategoride olabilir. Hijyen açısından hele hiç alakası yok. Parfüm, kozmetik ürünüdür, hijyen değil.

Karar ne zaman tebliğ olunmuşsa, veya tefhim, 15 gün içinde tüketici mahkemesine başvurun. Oturduğunuz yerde özel görevli mahkeme bulunmuyorsa, asliye hukuk mahkemesine itirazda bulunun. Süre dolmamış ise tabi. Böyle saçma iş olmaz. Parfümün ambalajı dediği şey plastik zaten. Madem hijyen ürünü sayılıyor, kimsenin giydiği kıyafeti geri gönderememesi gerekirdi.

Hızlı bozulan ürünler açılmasa da iade edilmemekte, hijyen ürünleri ise paketi açıldıktan sonra iade kabul edilmemekte. Parfümü hızlı bozulan ürünler dahil etmişler. 2 farklı paragraf ve sonuç var orada alttaki sizi ilgilendirmiyor. İade etme hakkınız mevcut değil. Yapabileceğiniz tek şey düşük yıldız verip sorununuzu dile getirmek. Satıcı yasal hakkını kullanmış. Ürün orijinal ise kusuru mevcut değil, sadece insiyatif kullanmamış.
Parfüm hızlı bozulmuyor ki? Bana sattıkları parfümün üretim yılı 2018?

Yeni konular

Geri
Yukarı