Kuzenim beni Kanada'ya davet etti

Hocam babam zaten dolar olarak alıyor maaşı.

Baban ne işi yapıyorda aylık 2000 dolar para alıyor dostum? TR'de iş yaptığına göre ya yazılımla ilgileniyor ya da gemici. Başka kazanan meslek de olabilir ama bu kadar düşük maaş vermezler. İnandırıcı değilsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek lisesinde iş öğrenip ailenden kalan parayla dükkan açsan güzel olabilir fakat Kanada'ya gidersen de memnun kalırsın yani her türlü mutlu oluyorsun istediğini yap.

Babam Türkiye'de değil, Kuzey Irak'ta saha şefi olarak çalışıyor.
Baban dolar kazanıyorsa o zaman Türkiye'de ev ve arsa alım işine gir, babana söyle inan daha fazla rahat edersin Kanada'dan. Dolar kuru sürekli arttığı için alacağın ev daha ucuza denk gelir. Şu döviz kurundan dolayı 400-500 bin TL daha az para veren yakınımı biliyorum TR'de yaşıyor. Paran var ve mantıklı davranırsan inan oradan kazandığından daha fazlasını bu ülkede kazanırsın. Burada fırsatın varsa yurt dışına gitmeye gerek yok.

Ne zaman giderim diye düşünme. Böyle bir imkanın var, zamanın da varken İngilizceni iyi bir düzeye getir ki gittiğinde her şey kolay olsun. Yurt dışında yaşamanın en zor kısmı ilk zamanlardır. İletişimin iyi olursa her şey yolunda gider.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı