Kuzey köprüsü 80 derece sorun çıkarır mı?

Penaldo

Hectopat
Merhabalar Aida 64 ile test yaptım tüm ısilar cok iyi 60ustu yok ama kuzey köprüsü 77-80 arasi bir sıcaklık değeri var. Bu kadar sıcaklık performansa veya bilgisayara, anakarta zararlı mı? Yardım ederseniz cok sevinirim.

Merhabalar Aida 64 ile test yaptım tüm ısilar cok iyi 60ustu yok ama kuzey köprüsü 77-80 arasi bir sıcaklık değeri var. Bu kadar sıcaklık performansa veya bilgisayara, anakarta zararlı mı? Yardım ederseniz cok sevinirim.
77-80 bana biraz yüksek geldi. Ben overclock yapsam bile 51'i geçmiyor.

Performans açısından sorun çıkartmaz ama böyle kullanmanı kesinlikle tavsiye etmem anakarta zarar verir.
Performans açısından sorun çıkartmaz ama böyle kullanmanı kesinlikle tavsiye etmem anakarta zarar verir.
Birde işlemciye giden voltaj değerlerine yada Rama giden voltaj değerlerine bir bak.

Bir de işlemciye giden voltaj değerlerine ya da RAM'a giden voltaj değerlerine bir bak.

Teşekkür ederim bir de konuyla ilgisiz ama isminiz tanıdık geldi Twitch'de yayin açıyor musunuz (Valorant)?

Teşekkür ederim bir de konuyla ilgisiz ama isminiz tanıdık geldi Twitch'de yayin açıyor musunuz (Valorant)?

Hayır. En sevmediğim oyun :)
beni bir Twitcher'a benzetme tuhafıma gitti. :D.

AM3 soketli bir anakart kulllanıyorsunuz ve o anakartların kuzey köprüsü hep sıcak çalışır. 970 chipsetli anakartlarında çok ısınma sorunu vardı, sorun değil.
77-80 derecelerden bahsediyor arkadaş.😕

Yeni konular

Geri
Yukarı