KYK internet kotasını kaldırır mı?

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Sonuçta bu kadar hastalık yaşandı ve herkes yurda dönecek. İletişim ihtiyaçları inanılmaz ölçüde artacak. Sizce KYK bunu değerlendirip kota denen saçmalığı bir süreliğine de olsa kaldırır mı? 16 GB sonrası cidden resmen 1990'lı yılların internetine dönüyoruz. Saniyede 30 Kb/s nedir Allah aşkına...

@EkmekArasiHDD O zamanlar dediğiniz tam olarak hangi yıl, bu sene mi? Bir de hangi ildeydiniz de 100 mbps gibi bir internet altyapısına sahip yurtta kalabildiniz? Kotası 30 - 50 GB olsun 100 mbps hıza kefilim şahsen. Evimdeki 16 mbps de.
Hocam yurda yanılmıyorsam internet fiber olarak geliyor. Daha sonra ise interneti 24'lük switch ile AP'lere dağıtıyorlar. Muhtemelen 100 Mbps'den fazla bir bant genişliği vardır da ben telefonumda maksimum 72 Mbps alabildiğim için. 5 GHz ağını desteklemiyor telefonum.
Kars yurdunda kalıyorum. Dediğim gibi yanılmıyorsam fiber internet altyapısı mevcut. O zamanlar internet hatlarıyla alakalı hiçbir bilgiye sahip değildim. Şu an oldukça bilgim var o konuda. Geri döndüğüm zaman etrafı tekrar incelemeyi bile düşünüyorum. :D
Yine iyi gibi sonumuz hayrolsun göreceğiz bir aya kalmadan.
Ama tabi o hızlara erişmeniz için yurdun boş olduğu ya da kullanımın az olduğu saatleri kollamanız lazım. Bizim yurtta genelde 1. öğretimler okuldayken bir de gece 1 den sonra rahat oluyordu trafik.
100 Mbps demem de şöyle ki yurt boş olduğu ve internet gerçekten sınırsız olduğu zamanlar oyun indiriyordum telefonumdan ve 7.8 Mb/s gibi değerleri görüyordum. Muhtemelen 100 Mbps ve daha fazla bir hıza sahip.

Elime bilgisayar geçtikten sonra oynayacağım online olarak CS:GO, Valorant, LOL var sabit 70 - 80 alsam bana yeterli bunu sağlayabilir mi? Zaten çoğunlukla Don't Starve: Together, ETS2, Terraria, Minecraft gibi çevrim dışı oyunlar oynarım başka da oyunum yoktur zaten.
@Serhat.48 Bana sordunuz galiba ama inanın ben de sizin gibiyim şu anda hiçbir bilgim yok maalesef. 😅

Son düzenleme:
Elime bilgisayar geçtikten sonra oynayacağım Online olarak CS:GO, Valorant, LoL var sabit 70 - 80 alsam bana yeterli bunu sağlayabilir mi? Zaten çoğunlukla Don't Starve: Together, ETS 2, Terraria, Minecraft gibi çevrim dışı oyunlar oynarım başka da oyunum yoktur zaten.

Bana KYK çıktı diyelim acaba ilk 1 hafta laptopu götürmesem insanları tanıdıktan sonra hafta sonu eve dönerim oda arkadaşlarım iyiyse yurda Laptop'u getiririm nasıl fikir?
Ve derslerin %40'ı uzaktan eğitim olacakmış acaba KYK da bunun için bilgisayar var mı yoksa laptop götürmek gerekirmi çünkü yurda gelecek herkeste laptop olacagını sanmıyorum ya da getireceğini bilgisayar olmazsa uzaktan eğitim'de olmaz değil mi? :D
bir de yurt interneti ile Valorant atılırımı acaba laptop onu kaldırıyor masaüstünü götüremeyeceğim için

Bana KYK çıktı diyelim acaba ilk 1 hafta laptopu götürmesem insanları tanıdıktan sonra hafta sonu eve dönerim oda arkadaşlarım iyiyse yurda Laptop'u getiririm nasıl fikir?
Ve derslerin %40'ı uzaktan eğitim olacakmış acaba KYK da bunun için bilgisayar var mı yoksa laptop götürmek gerekirmi çünkü yurda gelecek herkeste laptop olacagını sanmıyorum ya da getireceğini bilgisayar olmazsa uzaktan eğitim'de olmaz değil mi? :D
bir de yurt interneti ile Valorant atılırımı acaba laptop onu kaldırıyor masaüstünü götüremeyeceğim için
Dostum Valorant kaldıran KYK interneti bulursan bana da getir. Daha WhatsApp ve Spotify bile giremiyor. Steam servisleri de engelli. Daha bir sürü şey engelli.

Malatya'da bir kyk yurdunda kalıyorum. Tüm servisler açık. Yeni yurt olduğu için diyeceğim, wifi dağıtımı merkezden yapılıyor. Steam'e de giriyor, whatsapp'a da , spotify'a da. Bilemiyorum tabi yurttan yurda da değişiyor olabilir
Dostum Valorant kaldıran KYK interneti bulursan bana da getir. Daha WhatsApp ve Spotify bile giremiyor. Steam servisleri de engelli. Daha bir sürü şey engelli.

Hastalık ve insanların yurda dönmesiyle iletişim ihtiyacının artmasının ne gibi bir ilgisi var?

Kardeş üniversiteli değilsen boş yapma şurada.
Pandemiden önce internet kotasından dolayı müdürlükle konuşmuştum. Adamlar altyapı yetersiz diye bu uygulamayı getirdik diyordu. Ben de bunun üzerine bir iki yatırım yapın, internet altyapısını geliştirin, bunun üzerine bizde ücret ödeyelim deyince adamlar siz okumaya mı geldiniz yoksa eğlenmeye mi geldiniz diye laf sokmaya başlıyorlar. Zaten alayı kahvehane mezunu adamlar. Öğrencinin halini gram anlamazlar.

Son düzenleme:
Kardeş üniversiteli değilsen boş yapma şurada.
Pandemiden önce internet kotasından dolayı müdürlükle konuşmuştum. Adamlar altyapı yetersiz diye bu uygulamayı getirdik diyordu. Ben de bunun üzerine bir iki yatırım yapın, internet altyapısını geliştirin, bunun üzerine bizde ücret ödeyelim deyince adamlar siz okumaya mı geldiniz yoksa eğlenmeye mi geldiniz diye laf sokmaya başlıyorlar. Zaten alayı kahvehane mezunu adamlar. Öğrencinin halini gram anlamazlar.
50-55 yaşında internetin "i" sinden anlamayanlar olunca bir şeylerin başında böyle olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı