KYK yurtlarında kablolu internet var mı?

veysel000

Hectopat
Selam. Bu sene üniversiteye geçeceğim, merak ettiğim bir konu var, devlet KYK yurtlarında internet erişimi ne durumda? Odamda bilgisayarıma bağlayabileceğim bir modem olacak mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Odada modem yok. Koridorlar da var. Oda çok yavaş kullanılmıyor. Kalmış olduğum yurt kötü yurt değil interneti böyle sen düşün artık gerisini...

Kablolu şekilde kullanma ihtimaliniz çok düşük. Hız konusunda yurt internetlerinin upload hızları acayip şekilde hızlı. Fakat download çok aşırı yavaş. Youtubeden 1080p video izleme şansın bile yok diyebilirim

Odada modem yok. Koridorlar da var. Oda çok yavaş kullanılmıyor. Kalmış olduğum yurt kötü yurt değil interneti böyle sen düşün artık gerisini...
Devletin öğrencileri internetten uzak tutma çabasını anlamıyorum, sanırım o internette oyun vs. de oynanmıyor.

Kablolu şekilde kullanma ihtimaliniz çok düşük. Hız konusunda yurt internetlerinin upload hızları acayip şekilde hızlı. Fakat download çok aşırı yavaş. YouTube'dan 1080p video izleme şansın bile yok diyebilirim.
Anladım teşekkürler.

Devletin öğrencileri internetten uzak tutma çabasını anlamıyorum, sanırım o internette oyun vs. de oynanmıyor.

Anladım teşekkürler.

Hocam oyunu bırakın interneti kullanabilmek için e-devletten şifre almanız gerekiyor. Şifreyi gireceğiniz ekrana bile girmiyor internet. 10 dakika bekliyordum şifremi yazıp girmek için. Kısaca çok kötü inşallah hızlı olan yere denk gelirsiniz varsa öyle bir yurt.

Hocam oyunu bırakın interneti kullanabilmek için e-Devlet'ten şifre almanız gerekiyor. Şifreyi gireceğiniz ekrana bile girmiyor internet. 10 dakika bekliyordum şifremi yazıp girmek için. Kısaca çok kötü inşallah hızlı olan yere denk gelirsiniz varsa öyle bir yurt.
Muğla sıtkı koçman'a gideceğim büyük ihtimal, umarım durum dediğin gibi değildir.

Muğla sıtkı koçman'a gideceğim büyük ihtimal, umarım durum dediğin gibi değildir.
Standart. Doğru düzgün yoğunluğu kaldıracak internet kurmuyorlar. Hız 1mbit görse şükür edersin. Herkes gittikten sonra (vizelerden sonra falan) 10mbit civarı görürsün. Tavsiyem kykda kalma ev arkadaşı arayan birinin yanına gir ya da kendin ev tut. kykda yaşanmaz toplama kampı gibi hele erkek yurtları bin beter. Ben 1 ay kaldım çıktım rezillik ötesi bir şey.

Standart. Doğru düzgün yoğunluğu kaldıracak internet kurmuyorlar. Hız 1Mbit görse şükür edersin. Herkes gittikten sonra (vizelerden sonra falan) 10Mbit civarı görürsün. Tavsiyem KYK'da kalma ev arkadaşı arayan birinin yanına gir ya da kendin ev tut. KYK'da yaşanmaz toplama kampı gibi hele erkek yurtları bin beter. Ben 1 ay kaldım çıktım rezillik ötesi bir şey.
Hocam şu an bir şey belli değil en kötu ihtimal yurtta kalacağım ondan açmıştım konuyu, dediğiniz gibi ise ayrı eve çıkarım ama devletin ünilere yaptığı muameleyi değiştirmesi gerekiyor umarım düzelir.

Geri
Yukarı