KYK kredisi almak mantıklı mı?

wontagadra

Hectopat
Arkadaşlar bu sene hazırlığa başlıyorum. KYK kredisi alma fikrindeyim fakat bir yandan da üstüne faiz ekleneceği için ödeyememekten korkuyorum. Birine borçlu olma hissi beni biraz fazla rahatsız ediyor gibi. Sizce almam mantıklı mı? Alırsam bir kısmını biriktirip sonraki sene eğer okul açılırsa harcamayı düşünüyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum. İyi sosyaller.

Arkadaşlar bu sene hazırlığa başlıyorum. KYK kredisi alma fikrindeyim fakat bir yandan da üstüne faiz ekleneceği için ödeyememekten korkuyorum. Birine borçlu olma hissi beni biraz fazla rahatsız ediyor gibi. Sizce almam mantıklı mı? Alırsam bir kısmını biriktirip sonraki sene eğer okul açılırsa harcamayı düşünüyorum. Fikirlerinizi merak ediyorum. İyi sosyaller.
Eğer gerçekten ihtiyacın yok ise alma. Ihtiyacın olduğu yıl başvuruda bulunursun. Boşuna okul sonrası kredi ödemezsin. Aynı konuyu geçen yıl bende düşündüm.

Eğer yapabilirim dersen ve ihtiyacın yoksa al kenarda altına yatırım yap ya da biriktir olduğu gibi. 5 ya da 4 yılın sonunda zaten ödemen gereken miktar elinde olacak ihtiyacın olursa kullanırsın. Taksitle eşya alacağına peşin ödersin gibi.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı