Laptoba Harici Ekran Kartı Bağlamak- Takmak

Şimdi ekran kartı değişen biligisayarların içinde Monster var ve en düşük fiyatı ise 4000 tl.
Buna para vermek yerine Çin'den 50 Dolar'a aldım.
Sonra ekran kartı aldım r9 280. PSU aldım 500 80+ Bilgisayarım Asus n53sv 128 GB SSD + 1000 GB HDD var. 8 GB RAM, GT 540 m ekran kartı (overclocklu.)
Bir de sistemim var. Her şeyi ayarladım ama bir türlü ekran kartını bilgisayarda çalıştıramadım.
Sürekli mavi ışık yanıyor. Bu arada biligisayara PCI portu ile bağlanıyor, istersen face fotolarını atarım.
Burada Youtube'da bu işle ugraşan ve bu sistemi çalıştıran bir abi var. Yaz Youtube'a çıkar.

Harici ekran kartını özel bir programla devre dışı bırakıp exp GDC ile taktıgın harici ekran kartını devreye sokuyorsun, sonra driver yükleyin. Oyun oynamaya devam ediyorsun.
Avantajı düşük bir maliyetle istediğin oyunu masaüstü performaslarına yakın seviyede oynuyorsun.
İstersen harici ekran, klavye, fare takıp oynayabilir, istersen gidip r9 295 bağlayabilirsin ya da GTX 980.
En büyük avantajı ekran kartının değiştirebilmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sistemi bende kurmak isterim. Eğer nerden temin ettiğinizi ve sistemi nasıl kurduğunuzu anlatırsanız sevinirim.
Bu arada bilgisayarım ASUS N550jv. GT 750M ekran kartı oyunlarda ve render işlemlerinde yetersiz kalabiliyor.

Arkadaşlar bu sisteme egpu kurabilirmiyim ?

CPU: AMD A4 5000
RAM: 4 GB 1366Mhz
iGPU: AMD HD 8330
dGPU: AMD R5 M200

Çok araştırdım ama işlemci yönünden sıkıntı çıkarır gibime geliyo.Kimse AMD işlemciyle egpu yapmamış ?

Thunderbolt 3 olursa laptopta 40 GB veri akarımı olacak bunun altını üreticiler önermiyor. Tıpkı Recepin dediği gibi elde edilen performans düşük olacak. Çünkü sizin dediğiniz şekil bağlarsak Wireless ile yada PCI expres card yoluyla en fazla 8 -10 GB veri aktarımı olacak. Bu da yeterli değil anladığım kadarıyla yanlışım varsa düzeltin.

GTX 1080 gibi bir kart bağlamak için Thunderbolt 3'te yetmeyecektir ancak 6GB'lık GTX 1060'ı ve RX 480'i tam performansta çalıştırmak mümkün. GTX 1080'inin kullandığı bant genişliği yaklaşık 8GB/s. Yani 64gbps'lik bir kapıya ihtiyaç var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı