Laptoba Harici Monitör Takmak

Umut Boyraz

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhaba Technopatlar. ASUS X550VX kullanıyorum ve ekranı küçük geliyor. Bu yüzden harici monitör alıp ona bağlamayı düşünüyorum. Sorum şu: Cihazın ekran çözünürlüğü 768P, alacağım monitör ise 1080P. Cihazda GTX 950M 4 GB var. Ben HDMI üzerinden cihazı monitöre bağladığım zaman 1080p görüntü alabilir miyim? Yoksa cihazın ekran çözünürlüğünü mü alırım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Efendim Hdmi ile bağlarsanız görüntü alamayabilirsiniz büyük ihtimalle. (kendim denedim olmamıştı) Bu yüzden Vga kablosu lazım olabilir. Vga kablosu ile 1080p görüntü alabilirsiniz sıkıntı olmaz ama max 75-85 hz destekler sanırım. 144 hz desteklemez.

@MehmetSLH Efendim konunun başlığı zaten laptop a harici monitör bağlamak bende ona göre bilgi verdim. Hdmi kablosu ile 1080p görüntü alabilir miyim demişsiniz bende hdmi ile görüntü alamayabilirsiniz laptop çünkü bende vga kablosu ile görüntü alabilirsiniz dedim. laptoplarda biliyorsundur bir dahili (ekrana görüntü veren) bir de oyunlarda vs. performans veren ekran kartı olur. vga ile bağlarsanız harici ekran kartını bağlar. hdmi ile bağlarsanız oyunlarda kasma olabilir çünkü dahili ekran kartını bağlar 🙂

@MehmetSLH efendim konunun başlığı zaten laptop a harici monitör bağlamak bende ona göre bilgi verdim. HDMI kablosu ile 1080p görüntü alabilir miyim demişsiniz bende HDMI ile görüntü alamayabilirsiniz laptop çünkü bende VGA kablosu ile görüntü alabilirsiniz dedim. Laptoplarda biliyorsundur bir dahili (ekrana görüntü veren) bir de oyunlarda vs. performans veren ekran kartı olur. VGA ile bağlarsanız harici ekran kartını bağlar. HDMI ile bağlarsanız oyunlarda kasma olabilir çünkü dahili ekran kartını bağlar 🙂

Tamam da dostum bir nebi konuyu hortlatmış oldun sadece söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı