Laptoba SSD taktım fakat aktif olmadı ve BIOS'a girmiyor

HDD içindeki Windows zaten SSD içinde var. Benim şu an HDD'de bulunan Windows'u silmem lazım. Çünkü SSD içine klonladım. Şu an SSD'yi Windows olarak HDD'yi de depolama olarak kullanmak istiyorum.

Ne yapmak istediğinizi anladım şuan iki seçeneğiniz var.

1) SSD'ye temiz kurulum yapıp verilerinizi yedeklemekle uğraşmamak.

2)Harddiski temizleyip verileri yedeklemek.

1. Seçeneğin nasıl yapıldığını anlattığım için 2. Seçeneğe geçiyorum. Şimdi Minitool Partition Wizard indireceksiniz o program üzerinden harddiskinizi sıfırlayacaksınız ama programın buna izin vereceğinden emin değilim denemek lazım.

Ne yapmak istediğinizi anladım şu an iki seçeneğiniz var.

1. seçeneğin nasıl yapıldığını anlattığım için 2. seçeneğe geçiyorum. Şimdi minitool Partition wizard indireceksiniz o program üzerinden harddiskinizi sıfırlayacaksınız ama programın buna izin vereceğinden emin değilim denemek lazım.

Hocam şu an SSD içinde Windows var. Az önce hep beraber gördük. Şimdi ben HDD içindeki Windows'u silmek için taktım böyle siyah ekran çıktı. Bu siyah ekran içinde Windows olmadığını mı gösteriyor. Eğer o anlama geliyorsa benim şu an yapmak istediğim şey HDD kısmını sadece uygulamalarımı depolamak için kullanacağım. SSD'de Windows bulunacak.

Ne yapmak istediğinizi anladım şuan iki seçeneğiniz var.

1. Seçeneğin nasıl yapıldığını anlattığım için 2. Seçeneğe geçiyorum. Şimdi Minitool Partition Wizard indireceksiniz o program üzerinden harddiskinizi sıfırlayacaksınız ama programın buna izin vereceğinden emin değilim denemek lazım.
Aynen önemli bir nokta var eğer HDD takılıyken Windows HDD'den çalışıyorsa bu sıkıntı olur formatlanamaz. HDD'yi USB adaptör ile takman gerekir.

Hocam şu an SSD içinde Windows var. Az önce hep beraber gördük. Şimdi ben HDD içindeki Windows'u silmek için taktım böyle siyah ekran çıktı. Bu siyah ekran içinde Windows olmadığını mı gösteriyor. Eğer o anlama geliyorsa benim şu an yapmak istediğim şey HDD kısmını sadece uygulamalarımı depolamak için kullanacağım. SSD'de Windows bulunacak.

Ben ne demek istediğinizi anladım klonlamaya güvenmeyin demek istedim ben çökme sorunuyla karşılaşabilirsiniz ama bunu geçelim.

İki depolama cihazı da takılıyken bilgisayarı açın ve dediklerimi uygulayın.
Şimdi Minitool Partition Wizard indireceksiniz o program üzerinden harddiskinizi sıfırlayacaksınız ama programın buna izin vereceğinden emin

Geri
Yukarı