SSD vs HDD

SSD önermek fanboyluk değildir. Görme yetisine sahip her insan aradaki farkı anlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Normalde SSD. Hele bu zamanda HDD fiyatlarındaki artış ve SSD fiyatlarındaki düşüş kesinlikle SSD ye yönlendiriyor.

Ben HDD'den SSD'ye geçeli bir ay filan oldu. Şöyle ki BIOS kısmı geçtikten sonra şifremi yazıyorum daha sonrasında bekleyiniz diyip mouse topu gibi bir şey dönüyor ya, işte o kısım artık hiç gelmiyor direkt masaüstü gerisini sen düşün.

SSD önermenin fanboylukla alakası nedir?

Yeni nesil PClerde insanların aradığı hızlı ve seri olması oyunları hızlı açması hızlı açılması HDD den kaynaklı mekanik takılmaların olmaması SSD Fanboyluk değildir artık HDD devri geçmiştir artık insanlar sistemlerinde Sata SSD yi direk kullanmaya M.2 SSD yi ise tercihe bıraktı zamanla bu da yerini M.2 SSD garanti M.3 tercihi olarak devam edecektir örnek vermek gerekirse 970 EVO ya işletim sistemimi kurdum açılma süresini görsen HDDye lanet edersin :D

Fanboy mu? Bunun da mı fanboyu var artık:) SSD ve HDD arasında seçim yapmak kolay fakat SSD mi yoksa M.2 mi dersen asıl sorun başlıyor:) SSD tercih etmenin en basit sebebi hız ve dayanıklılık. Daha ötesi var mı? Hadi senin için bir de inceliği diyeyim gönlün olsun:)

Her şeye SSD önerilmez.

Kullanım amacın önemli. Bana şu an depolama için lazım. Kalkıp SSD almam aptallık olur.

Ama Laptop aldım. Harddiski bozuldu. Gittim 500 GB HDD alabilecek 120'lik SSD aldım. Yine olsa yine SSD alırım.

Geri
Yukarı