Laptop adaptörü kablo kopukluğu sonucu yanar mı?

Abdullah_AKD

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Benim Laptop adaptörüm orijinal. Fakat Yanlışlıkla sandalyenin ayağını adaptörün Laptopa giden ucuna basıp oturmuşum. Bunun sonucu küçük bir kıvılcım çıktı. Ondan sonra o yeri bantla kapatıp kullanmaya devam ettim. Fakat elbette ki korkuyorum. Adaptöre veya Laptopa bir şey olur mu? Unutmadan söyleyeyim, fiş ile adaptör kablosuna bir şey olmadı. Yalnızca adaptör ile Laptopa giden yani ince uçun bulunduğu kabloya söylediklerim oldu. Cevap verenlere şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Kabloların yalıtımı zarar gördüyse kısa devre yaratır, bu da adaptörünü bozar hatta yangın bile çıkmasına sebep olabilir. Tavsiyem kendin yapabiliyorsan sen yap yoksa elektrikçiye götür, kabloyu ezilmiş yerden kesip tekrar birleştirsin.

O şekilde kısa devre olma ihtimali var ve bu adaptörünü bozar . Adaptörün bozulursa içindeki komponentler bozulur bunlarda adaptörün yanmasına ya da bilgisayarını yakmana sebebiyet verebilir. Değiştirmeni veya tamir ettirmeni öneririm. Bant ile riske girmeye gerek yok.
-Elektrik elektronik mühendisiyim. Berlin Teknik Üniversitesinde 3 ay devre elemanları üzerine çalıştım

Kabloların yalıtımı zarar gördüyse kısa devre yaratır, bu da adaptörünü bozar hatta yangın bile çıkmasına sebep olabilir. Tavsiyem kendin yapabiliyorsan sen yap yoksa elektrikçiye götür, kabloyu ezilmiş yerden kesip tekrar birleştirsin.
Adaptörümün bozuk olup olmadığını nasıl anlarım. Yani şu ana kadar kullandım diyelim ki kısa devre olmuş nasıl belli oluyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı