Laptop almak ne kadar mantıklı?

@MisakiTaro hocam NewEgg'te stok gelirse düşünülebilir ama ekstra vergi durumlarını sormak lazım bilen birilerine. Bir de takılmasın gümrükte.
Öyle bir şey mümkün değil. Ek vergi de çıkmıyor. Ne ödediysen o. Ben daha önce sıvı soğutma aldım oradan arkadaşıma. :)

@Turkish Kebab

115W. 3080M = 3060 Ti veya 3070.
3070M = 3060 veya 2070 Super.

@Turkish kebap yok anladım onu.
Ben bunun için dedim 600 TL'yi;

Eki Görüntüle 893618
Gerçi o kadar bile yokmuş.

@MisakiTaro hocam Newegg'te stok gelirse düşünülebilir ama ekstra vergi durumlarını sormak lazım bilen birilerine. Bir de takılmasın gümrükte.

tec.png

Adamlar ekstra ücret yok demiş ama haklısınız hocam detaylı bilen birisi güzel olur.
Öyle bir şey mümkün değil. Ek vergi de çıkmıyor. Ne ödediysen o. Ben daha önce sıvı soğutma aldım oradan arkadaşıma. :)

@Turkish Kebab

115W. 3080M = 3060 Ti veya 3070.
3070M = 3060 veya 2070 Super.

Hangi kargo firması getiriyor hocam?

@MisakiTaro süpersiniz hocam. Newegg'e stok gelir gelmez alıyorum. Garanti işi nasıl olacak bilmiyorum ama bir şekilde halledilir. Gelirse ASUS gelmezse GE76 Raider'ı alacağım.

@AlexanderDaniel fiyatlarını hak etmiyorlar. 2500$'ı 3070'li laptopa vereceğime 3080'li MSI alırım.

Bu arada 3070 yerine 3080 arasındaki fark ne kadar olursa tercih edilebilir bir hale geliyor? Fark %20 civarlarında sanırsam. Yine de 3080 biraz saçma gibi geliyor.

Bu arada 3070 yerine 3080 arasındaki fark ne kadar olursa tercih edilebilir bir hale geliyor? Fark %20 civarlarında sanırsam. Yine de 3080 biraz saçma gibi geliyor.
3080 çok iyi değil diye biliyorum bu nesilde, tdp değerleri yüzünden. Güzel bir 3070 laptop sizi 1080P'de üzmez uzun süre.

Artık yapılması gereken tek şey Newegg'te stok beklemek. Bir ricam olacak eğer ASUS ve MSI laptoplar stoklara girerse beni etiketleyerek bildirebilir misiniz? Gözden kaçma gibi bir durum olsun istemem.

Tabii ki hocam zevkle. Şu sıralar Ryzen işlemcili 2020 laptopları bizim distrübütörlerimizin aklına yeni gelmiş olsa gerek, 1650 Ti+Ryzen işlemcili Omen ROG zephyrus gibi laptopları yeni getiriyorlar. 3000 serisini gelecek sene getirirlerse hiç şaşırmam.

Ek olarak MUX Switch'in gerekliliği hakkında bir sorum olacaktı. Yani dahili GPU'yu seçebilmemizi yarıyor diye hatırlıyorum ama ne işe yarar ki? Pil süresini artıracaktır, ısınmayı azaltıcaktır tamam ama zaten GPU masaüstü gibi işlerde yüksek bir güç tüketmiyor ki?

Geri
Yukarı