Laptop Fanını Temizledikten Sonra Oluşan İmleç Sorunu

oldiscool35

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı alalı 1.5 seneyi geçti ve garantisinin de son ayları olduğu için fanını temizlemek istedim. Yalnız beklemediğim bir sürprizle karşılaştım, fana ulaşmak için tüm anakartı sökmem gerektiğini fark ettim. Kabloları ve güç bağlantısını güzelce söküp fanı temizledim termal macunu yeniledim ve dikkatlice topladım. Çalışmasında problem yok ısı sorunu geçmiş durumda fakat istikrarsız olmakla beraber 5-10 dakikada bir imleç 1-2 saniyeliğine meşgul gözüküyor. Forumda daha önce açılmış konuları inceledim ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp sıfırdan kurulum yaptım fakat sorun çözülmedi.
Diğer denediğim çözüm yolları şunlar;
CMD ekranında;
SFC /SCANNOW - DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

ve CCleaner Temizliği.

Masaüstü kullanımında ve oyunlarda hiçbir problem yok fakat arka planda bir şeylerin ters gittiğini hissediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güncelleme yapıyor olabilir yada aygıt yöneticisinden tanımlanamayan aygıtları gösteri aktif edip kaldırın.

Yok hocam, fareyi nereye götürdüğünüzde geliyor onu demek istemiş galiba hocam.
Anladım hocam. Özellikle bir yere gelince çıkmıyor ara ara gözüküp kayboluyor.

Windows güncelleme yapıyor olabilir yada aygıt yöneticisinden tanımlanamayan aygıtları gösteri aktif edip kaldırın.
Windows güncellemesi gözükmüyor. Aygıt yöneticisinde de dediklerini yaptım problem gözükmedi.

Hepinize teşekkürler şuan için takipteyim. Çözüldü veya çözülmedi konuya eklerim.

Peki sistemde takılma, görev yöneticisinden baktığınızda işlemci Ram kullanımında bir anormallik var mı?
Hayır hocam her şey normal eskisi gibi.
Hala sorun geçmiş değil herhangi bir problem yokken bunu yapması daha da sinir bozucu hal alıyor. Anakart kablolarını takarken oturmayan kablolar mı var acaba? Hepsinin tam yerleştiğine eminim zaten öyle olmasa bilgisayarın çalışacağını sanmıyorum.
Önerisi olan? Çok sinir bozucu hal almaya başladı olay

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı