Laptop fişten çekilince kapanmaya başladı

sopranos07

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopumu fişten çıkardım ve uzanarak çalışıyordum, bilgisayarın çok ısındığını fark ettim. Daha sonra kapandı açılmadı. Fişe takınca açıldı ve fişten çıkarınca kapanıyor, bataryam mı ölmüş?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-02 012733.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-02 012733.png
    78,7 KB · Görüntüleme: 95
Fişten çekince kapanmasının ve fişte çalışmasının sebebi bataryadan kaynaklanabilir. Ya da, şarj devresinde arıza varsa, bataryanın şarj olmasını engelliyor olabilir. Fişteyken şarj oluyor mu batarya?

Hocam laptopta batarya gömülü, fişten çek. Güç tuşuna 10 saniye basılı tut ve statiği boşalt. Açmayı dene. Olmazsa fişi tak ve öyle açmayı dene bakalım sorun devam edecek mi?

Batarya'yı değiştirmezseniz fişte kullanacaksınız mecburen.

Arkadaşlar laptopumu fişten çıkardım ve uzanarak çalışıyordum, bilgisayarın çok ısındığını fark ettim. Daha sonra kapandı açılmadı. Fişe takınca açıldı ve fişten çıkarınca kapanıyor, bataryam mı ölmüş?
Aynısı bana 3 ay önce oldu ben yinede öyle kullanmaya devam ettip çalışırken durmadan fişine takılıp bilgisayarı kapatıyodum sonra bir gün fişi takmama rağmen açılmamaya başladı önce bataryasını değiştireyim dedim 2 bin liraya batarya alıp taktım işe yaramadı paramı boşa harcadım sonra tamirciye götürdüm anakartının yandığını söyledi.

Geri
Yukarı