Laptop GPU undervolt zarar verir mi?

ExCook1

Decapat
Daha fazla  
ASUS RTX 3060 laptopa sahibim bugün undervolt yaptım ve sıcaklıkları az da olsa düştü ama internette birkaç yerde laptopa undervolt yapıldığında kapanırsa BIOS pilini çıkaramayacağımızdan dolayı laptopa yapılmaması tavsiye ediliyordu sizce öyle bir sorun yaşar mıyım?

ThrottleStop ile yaptıysan sistem açıkken çalışır. Reset attıktan sonra programı açmazsan bir sıkıntı olmaz sanırım. Ya da sorun oluştuktan sonra Power tuşuyla reset atmak çözüm olur.

Hocam Afterburner üzerinden yaptım sıkıntı olmazsa biraz daha zorlayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS RTX 3060 laptopa sahibim bugün undervolt yaptım ve sıcaklıkları az da olsa düştü ama internette birkaç yerde laptopa undervolt yapıldığında kapanırsa BIOS pilini çıkaramayacağımızdan dolayı laptopa yapılmaması tavsiye ediliyordu sizce öyle bir sorun yaşar mıyım?

Yeni laptoplarda BIOS pili diye bir şey yok elektronik olarak anakartın üzerine entegreli.

Ayrıca bir de laptopunuz ne kadar ısınıyor da undervolt yaptınız? Yeni model ASUS'ların soğutması gayet başarılı gerek yok bence bırakın tam performans çalışsın kendisi güç kısıyor zaten sıcaklığa göre.

Ayrıca bir de laptopunuz ne kadar ısınıyor da undervolt yaptınız? Yeni model ASUS'ların soğutması gayet başarılı gerek yok bence bırakın tam performans çalışsın kendisi güç kısıyor zaten sıcaklığa göre.

Hocam son BIOS güncellmesinde ASUS ROG serilerinin fan hızını 6300e düşürdüler bundan dolayı 5-6 derece fark etti yabancı forumlarda da araştırdım bunu BIOS güncellemesini beklemektan başka çaresi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı