Laptop iadesi reddedilirse ne yapılır?

İlk başta hiç sökmeden garantiye verilse idi sorununu çözerlerdi ama tüm hata sende ve şimdi burada kendini üste çıkarmaya çalışma. O satıcılar ise ürünü getirdikleri fiyata göre satıyor kimse TL bazında düşünmüyor.

-Garantisi varken niye bilgisayar tamircisine verdiğimi soranlar var.
Bir kere sıvı dökmem kullanıcı ayıbı olduğu için garanti bir işe yaramayacaktı.
Bunu ben "acer"i arayıp sorarak teyit ettim.

bakın arkadaşlar, içinde sıvı bulunan bir cihazı hem de pili takılıyken kargoya verip servise yollatmak bilgisayarı çöp etmekle eş değerdir. Ya o sırada sıvı ana kartla temas etse? Ana kart kısa devre yapsaydı bu kısa devre garanti kapsamında olarak mı değerlendirilecekti? Hayır, klavyenin çalışmaması nasıl "kullanıcı ayıbıysa" ana kart da o şekilde değerlendirilecekti.

Benim alt kasayı açıp pili çıkarmam, bilgisayar tamircisine güvenmeme rağmen götürmem tamamen ana kart arızasından kaçınmak içindi. Adamlara sadece klavyesi çalışmayan bir laptop verdim adamlar bir tek sıvıyı temizleyebilmişlerdi ama kısa devre arızasını çözememişlerdi buna ek olarak da pili bozmuşlardı.

yani pili ne ben bozdum ne de satıcı bana pili bana bozuk bir şekilde yolladı, bunu netleştireyim çünkü benim bozduğumu ve satıcıyı suçladığımı söyleyen arkadaşlar var.

bir arkadaşın yazdığına göre "laptop'ın o dereceleri görmesinin sebebi bilgisayar prizdeydi ve şarj oluyor gibi gözüküyordu ama pil şarj almadığı için bilgisayar güç koruma moduna girmiş ondan dolayı o kadar ısınıyordu".
Bu olasılık aklıma gelmedi, yüksek ihtimalle bundan dolayı çok ısınıyordu yani laptop'ın kendisinde bir sorun yok.

Satıcının bana yolladığı ürünün bir ayıbı yok. Ona rağmen iade etmemin sebebi tamamen şansımı denemekti eğer olurda iade ederse (bu neredeyse imkansız)
Dolar yükselince bir asgari ücretin yarısı kadar fiyat arttıran, dolar düşünce suspus olan satıcılara zerre acımam yok.
İyi de hangi oyuncu laptopunu kullanırsan kullan oyunda 90 dereceyi mecburen görecek. Bu güç koruma moduyla alakalı değil. Bütün laptoplarda durum bu ve oyuncu laptopu olan arkadaşlarımın genel problemi bu. Koruma moduyla alakası yok. Ha sen dersin ki "bilgisayar boştayken 90 dereceyi görüyordu" o zaman sana hak veririm.

İlk başta hiç sökmeden garantiye verilse idi sorununu çözerlerdi ama tüm hata sende ve şimdi burada kendini üste çıkarmaya çalışma. O satıcılar ise ürünü getirdikleri fiyata göre satıyor kimse TL bazında düşünmüyor.
Bir kere ürünü satıcılar değil, ithalatçılar getiriyor. Ayrıca kendimi üste çıkardığım yok kullanıcı ayıbı olduğunu 10 defadır dile getiriyorum.

"O satıcılar ise ürünü getirdikleri fiyata göre satıyor kimse TL bazında düşünmüyor"
Getirdikleri fiyata satıyorlarsa siteye verdikleri komisyon ve vergilerle beraber zarar ediyorlar.
Ayrıca, dolar 5 lirayken bir satın aldıkları malları, dolar 10 lira olunca sanki malları 10 dolara almışlar gibi şark kurnazlığı yaparak satıyorlar.

Sıvı dök, garanti dışı bırak sonra tamir ettirmeye çalış onu da becereme.
Demişsiniz ki anakart kısa devre olur kargoda. Zaten olan olmuş neyin kısa devresi. Kusura bakmayın ama sıvamışsınız yaptığınız şeye kılıf arıyorsunuz. Bir de pişkin pişkin cevap vermeniz yok mu?
Arkadaşların da dediği gibi ürün red olur inşallah.
Ayrıca satıcılar dolar yükselir fiyat yükseltir düşer düşürmez vb gibi bir söyleminiz var. O konuda haklı olmanız bu konuda haklı olduğunuzu göstermez.
Geçmiş olsun.

Sıvı dökülmesinde ilk yapacağınız makineyi kapatmak, ters çevirmek bataryayı sökmek ve kurutma makinesi tutmak.

Bir kere ürünü satıcılar değil, ithalatçılar getiriyor. Ayrıca kendimi üste çıkardığım yok kullanıcı ayıbı olduğunu 10 defadır dile getiriyorum.

"O satıcılar ise ürünü getirdikleri fiyata göre satıyor kimse TL bazında düşünmüyor"
Getirdikleri fiyata satıyorlarsa siteye verdikleri komisyon ve vergilerle beraber zarar ediyorlar.
Ayrıca, dolar 5 lirayken bir satın aldıkları malları, dolar 10 lira olunca sanki malları 10 dolara almışlar gibi şark kurnazlığı yaparak satıyorlar.
Zaten öyle olması gerekiyor.

Sırf yetkili olmayan bir servisin cihazı söküp alkol ile yıkaması bile ürünün iadesinin ret ile sonuçlanmasına sebep olacaktır.

Yetkili servis tek bakışta cihazın daha önce açılıp açılmadığını, sıvı temas edip etmediğini anlayacaktır.

"Ret gelirse ne yapılır?" sorunuza cevaben; buzlu su fena gitmez. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı