Laptop için Ekran Kartı ve İşlemci Önerisi

ne carsafi ya

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Yok
Laptopumda 6 GB RAM Var. 4 çekirdekli uygun fiyatlı güzel bir işlemci ve 256 & 128 Bit 2 GB uygun güzel bir ekran kartı önerebilir misiniz? CS:GO'da 70-80 FPS ETS 2 HOİ 4 ve EU 4'de 50-60 FPS alabileceğim bir sistem lazım. RAM'im 1066 MHz. Yardımcı olursanız sevinirim. Yardımlarınızı beklerim. Bu işlerden fazla anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran karti takmak laptop icin birazcik sorunlu bir sey. Ayrica islemci takmakta. Ekran karti takmak icin eGPU kullanmaniz gerekiyor. Islemci icin laptop icin uyumlu islemci gerekiyor. Laptop markasi ve modeli nedir?

Maalesef laptop cok eski. Ne kadar yenileseniz de islemciyi maksimum alabileceginiz degerler 30-40 olur. Bu sisteme para harcamak yerine para toplayip yeni bir bilgisayar almak daha mantikli.
izin vermiyorlar. laptopla en azından 2 yıl idare etmem lazım bilgisayarı kökünden temizlemeyi düşünüyorum
ayrıca işlemcim oyun oynarken bazen 89-90 derece oluyor soğutucu aldım o yüzden

izin vermiyorlar. laptopla en azından 2 yıl idare etmem lazım bilgisayarı kökünden temizlemeyi düşünüyorum
ayrıca işlemcim oyun oynarken bazen 89-90 derece oluyor soğutucu aldım o yüzden
Laptopta 90 dereceye cikmasi normal. Sogutucu almaniz mantikli olmus. eGPU kullanarak boyle ufak bir ekran karti alirsaniz belki bir isinize yarar, ne bileyim R7 240 en basiti.

aklımda iyi bir işlemci ile (i5 3770 gibi bana oldukça fazla yeter) minimim gtx 570 varken maximum gtx 660 var. işlemci nvidia almayı düşünüyorum. intel çöp iken amd ise güçsüz kalıyor.
E-Gpu kullanacağım tahminen.
Laptopta 90 dereceye cikmasi normal. Sogutucu almaniz mantikli olmus. eGPU kullanarak boyle ufak bir ekran karti alirsaniz belki bir isinize yarar, ne bileyim R7 240 en basiti.
Ayrıca RAM taktığımda CSGO 10-15 FPS Arttı yani 50-60 alabiliyorum.
Ayrıca GT 710 Performansı hakkında ne düşünüyorsanız güzelse deneyebilirim.

Son düzenleme:
aklımda iyi bir işlemci ile (i5 3770 gibi bana oldukça fazla yeter) minimim gtx 570 varken maximum gtx 660 var. işlemci nvidia almayı düşünüyorum. intel çöp iken amd ise güçsüz kalıyor.
E-Gpu kullanacağım tahminen.

Ayrıca RAM taktığımda CSGO 10-15 FPS Arttı yani 50-60 alabiliyorum.

Ayrıca GT 710 Performansı hakkında ne düşünüyorsanız güzelse deneyebilirim.
O bilgisayara o işlemcileri takamazsın egpu da yapmaya değmez zaten egpu cihazı senin laptop la aynı fiyat neredeyse.En iyisi o bilgisayarı temizlemek dışında hiç bir şey yapma.

O bilgisayara o işlemcileri takamazsın egpu da yapmaya değmez zaten egpu cihazı senin laptop la aynı fiyat neredeyse.En iyisi o bilgisayarı temizlemek dışında hiç bir şey yapma.
laptoplar çok pahalı günlük yetebilcekler ise artık 4000tl falan ondan yeniliyom 2500TL yatırım yaparak neden 4000TL Harcamaktan Çekinmeyeyim? (1500tl civarı kar)

laptoplar çok pahalı günlük yetebilcekler ise artık 4000tl falan ondan yeniliyom 2500TL yatırım yaparak neden 4000TL Harcamaktan Çekinmeyeyim? (1500tl civarı kar)
Laptop alma sende? Minik kasali bir bilgisayar al. Monitorle birlikte 2. el bir sistem toplasan maksimum 1500 tl eder. 750Ti + Xeon islemci zaten yurt disindan alirsan vergiyle birlikte 500 tl filan olur, RAM alirsin DDR3 bir tane de combo anakart xeon uyumlu modern oyunlari cok iyi oynatamaz ama soylediginiz oyunlari cok cok iyi oynatir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı