Laptop için hangi SSD alınmalı?

ExecutioneR_

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba. Laptopum için bir SSD alacağım. Aklımda iki model var.
Crucial BX500 240GB 3D NAND 540MB-500MB/s Sata 3 2.5'' SSD Fiyatı

Hangisi tercih etmeliyim? Aslında Crucial alacaktım ama sizede danışmak istedim. Ya da başka model varsa varsa önerebilir misiniz?

Kullanacağınız HDD Caddy'yi seçtin mi? Ayrıca laptobu sökmek için kullanıcak olduğunuz tornavidanın linkini atarmısın bende SSD aldım ama takamıyorum laptobu sökmek için tornavida lazım elimde o kadar küçük tornavida yok.

Hangisi tercih etmeliyim? Aslında Crucial alacaktım ama sizede danışmak istedim. Ya da başka model varsa varsa önerebilir misiniz?

Ben bu ikisinide kullandim. Kingston v300 240gb tavsiyem.

Bx 500 kullanıyorum çok memnunum açıkçası ısınma problemi yaşayanı duymadım zaten değerler de yazıyor gayet hızlı

Crucial'da ısınma sorunu yaşayanlar oldu. Sandisk de pek kaliteli bir ürün olduğu söylenemez.
Kingston HyperX Fury 3D 240 GB öneririm.
Bütçem 200 TL biraz aşıyor bütçemi önerdiğiniz SSD :(
Kullanacağınız HDD Caddy'yi seçtin mi? Ayrıca laptobu sökmek için kullanıcak olduğunuz tornavidanın linkini atarmısın bende SSD aldım ama takamıyorum laptobu sökmek için tornavida lazım elimde o kadar küçük tornavida yok.
Bunu kullanıyorum. Ama burdan almadım. Çinden aldım.

Mümkünse dizüstü için kasası alüminyum ya da metal bir SSD alın zira plastik kasası olan modeller ısınabiliyor.
Ben o kasayı sadece James Donkey SSD lerinde gördüm. Başka varmı ki?
Hocam Laptop M.2 yuvasına sahip ise M.2 almanı öneririm.
Maalesef :( Laptopum eski.
Bu nasıldır arkadaşlar ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı