İşlemci değişimi sonrası Windows açılmıyor

ozanimamzade

Hectopat
Merhabalar, az önce R5 2600X olan İşlemcimi R5 3600X e yükselttim bilgisayarı açtığımda Windows logosuna kadar gelip oracıkta tıkanıyor ve bilgisayar açılmıyor. R logonun altında halka biçiminde dönen noktalar dakikalarca dönmeye devam ediyor. Eski İşlemcimi taktığımda ise sorun çözülüyor. Yeni aldığım işlemci sorunlu değil çünkü eski aldığım R5 3600X'de de bu olunca arızalı sanarak geri yollamıştım arkadaşlar.
Anakartım ASRock B450M PRO4 (Ryzen 3000 ready)
RAM'im (2x8) apacher panther 3000MHz Dual kit.
PSU 650 Watt.
Sistemimde bir uyumsuzluk göremiyorum sorun nedir acaba?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    175,7 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar çalışacak olsa da bu tür kritik parçaların değişiminde format atman.

Bence sisteminize format atıp kurulum yaparsanız sorununuz çözülecektir.

Daha önce bu işlemci ile aynı sorunu yaşadığımda format atmıştım PC ilk seferde açılmıştı sonra PC'yi kapatıp açtığımda tekrar aynı sorun başıma gelmişti yine de deniyorum formatlamayı.
Aklıma gelen ilk şey BIOS Update'i hocam onun dışında bilemiyorum.

Ryzen 3000 ready bir anakart Update istiyor mudur?

Daha önce bu işlemci ile aynı sorunu yaşadığımda format atmıştım PC ilk seferde açılmıştı sonra PC'yi kapatıp açtığımda tekrar aynı sorun başıma gelmişti yine de deniyorum formatlamayı.

Ryzen 3000 ready bir anakart Update istiyor mudur?

Hocam ben de bu sorunu yaşadığım anda BIOS güncellemesi yaptım ve şu an yeni İşlemcimi kullanmaktayım. Format atmayın, BIOS Update yapmalısınız. Q6600 kullanıyordum Q9550 için BIOS Update yeterli olmuştu.

Peki deneyeceğim çok teşekkürler eski işlemciyi takmam gerekir mi Update için?
Evet hocam eski işlemcinizi montajlayıp BIOS Update gerçekleştirdikten sonra PC'nize yeni işlemciyi montajlayınca sorunsuz şekilde açacağınızı düşünüyorum. Termal macununuzu ihmal etmeyin.

Peki sağ olun yanıtlarınız için. Deneyip haber vereceğim.
Evet hocam eski işlemcinizi montajlayıp BIOS Update gerçekleştirdikten sonra PC'nize yeni işlemciyi montajlayınca sorunsuz şekilde açacağınızı düşünüyorum. Termal macununuzu ihmal etmeyin.

Size ne kadar teşekkür etsem az çok teşekkürler gerçekten BIOS Update sonucu sistem çalışıyor çok sağ olun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı