Laptop İşlemcisi İçin 95 Derece Sıcaklık Normal mi?

Ruh Adam

Hectopat
Arkadaşımın MSI markalı Gaming laptopu var. Dün MSI Afterburner yükleyip sıcaklık değerlerine bakmak istedi. Oyun açıldığında ekran kartını 85, işlemciyi 95 olarak gördü. Bu sıcaklıklar normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fabrika çıkışı termal macun ile ne yazık ki normal, özellikle bazı MSI modellerinde. Korkulacak bir durum da değil, işlemci performans düşürmedikçe sorun olmaz, 6 ayda bir servise gönderip termal macun yenilemesi/fan bakımlarını yaptırın yalnız. Çok kaliteli bir termal macun ile yenileme yapıp undervolt yaparak kullanırsanız bir de kaliteli bir laptop soğutucusu alırsanız 75-85 derecelere düşüyor.

Bir Msi Gs63 7Rd kullanıcıyım..Yaklaşık 1 buçuk yıldır ne macun değişti nede içi açılıp temizlendi. Çok fazla oyun oynayan biri değilim bu yüzden ne kadar örnek teşkil eder bilemiyorum fakat ekran kartını çok zorladığım oyunlarda bile o değerlerin en az 10-15 derece altında seyrettiğini hatırlıyorum.

Çay suyu koy,çay demle bence fırsatları değerlendirmek gerekir :) şaka bir yana 95 normal değil bence. fan çalışıyor mu bence önce bunu kontrol et. çok hava kanalları kirlenmiş tıkanmış vs olabilir. Bir de lap topun zeminle temasını keserek deneyin yani zemin ve laptop tabanı arası boşluk olsun.

Bence de normal değil zaten. Konuyu arkadaşım için açmıştım. Ekran kartı da 85 derece oyuna girer girmez. İşin komiği arkadaşım baya bir süre böyle kullandı cihazı.

Bence de normal değil zaten. Konuyu arkadaşım için açmıştım. Ekran kartı da 85 derece oyuna girer girmez. İşin komiği arkadaşım baya bir süre böyle kullandı cihazı.
Dragon Center da fan ayarlarını manuel yapmış olma ihtimali var mı? Fanlar sabit kaldığı için gerekli soğutmayı yapamıyorlardır belkide. Fakat fan ayarı Cooler Boost da bu şekildeyse o zaman sorun var

Günümüzdeki işlemcilerin çoğu 100 derecede sıkıntıya sokuyor pcyi kapanıyor, fan temizliği ve macun değişimi acilen yapılmalı 95 derece rezalet bir sonraki basamak ana kartı yakmak oluyor zaten hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı