Laptop klavye tuşları nasıl sökülür?

TéQ10

Kilopat
Klavyedeki caps lock tuşunu söküp temizlemek istiyorum fakat tuşların nasıl çıkarılacağını bilmiyorum.
Laptopta klavye tuşları nasıl sökülür? Her laptopta aynı mıdır?

Her laptopta aynı değil. Sadece belli tuşlar da çıkmaz genellikle. Mekanik klavyeli laptoplarda mümkün.

Klavyedeki caps lock tuşunu söküp temizlemek istiyorum fakat tuşların nasıl çıkarılacağını bilmiyorum.
Laptopta klavye tuşları nasıl sökülür? Her laptopta aynı mıdır?
Eski laptoplarda türüne göre tuşlar tek tek sökülebiliyor sanırım. Yeni laptoplarda yanlış değilsem genelde pad üzerinde oluyor. Eğer öyleyse padi çıkarman gerekli.

Öncelikle bunun gerçekten gerekli olup olmadığına karar verin zira tuşu çıkarmaya çalışırken tırnaklarını kırmak hiç zor olmayacaktır emin olun.

Eğer gerçekten çıkarmanız gerekiyorsa, 2 adet pena veya benzeri bir şey bulun. Tuşun üst kenarlarına ikisini de yerleştirin ve iki penadan bir tanesini tuşu yukarı çekecek şekilde çekip çekip bırakın. Tuş çıkana kadar çok zorlamadan tekrarlayın bu hareketi. Yukarı çekerken hafif hafif sağa sola da oynatabilirsiniz tırnaklardan kolay kurtulması açısından. Pena yoksa iki parmağınızla tuşu tutup üst veya alt taraftan yukarı kaldırmaya çalışın. Ortasından tutup çekmeyin çünkü aşağıda ve yukarıda tırnaklar var ve tırnaklardan birinin kurtulması gerekiyor tuşun çıkabilmesi için.

Mekaniği klavyelerden farklı diye biliyorum. Kırabilirsiniz tuşu.
eski laptoplar gibi değil yenileri takım olarak sökülmüyor ama sökülebliyor youtube da var videoları. fakat yaparken dikkatli olun ben yaparken kırdım çok narin parçalar zaten basmıyor tuş şimdide boş kaldı orası

Geri
Yukarı