Laptop kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Sciuga

Decapat
Arkadaşlar kısa süre içerisinde bir laptop elime geçecek. Daha önce laptop kullanmadım sürekli masaüstü kullanıyordum.
Örneğin ne zaman sarja takılmalı yani oyun oynamadığım zaman sarja takmamak fayda eder mi?
Gece yatmadan önce laptopu kapattıktan sonra şarjdan çekmeli miyim? Bunun yanında deneyimli, kullanan kişiler ne öneriyor? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durabiliyorsa her an, her gün, her saniye şarjda dursun en performanslı öyle olur. Onun dışında normal bilgisayar işte koy masaya kullan.

Düşürmemeye çalış 🤠

Klavyesine fazla zarar vermemeye çalış.

Laptobu sürekli sarjda kullan. Yoksa zaten performansı düsüyor pil modunda(Bazı ayarlarla pil modunda da yüksek performans alırsın ama uğraştırır)

Performanslı kullanman gerekmediğinde %90-95'te şarjdan çıkar, %10-20'lerde tak. Performanslı iş yapacakken mecbur takacaksın zaten.

Su dökmemeye dikkat et. Dökersen de buraya konu açmak yerine içini açıp 2 milyon adet peçete ile gördüğün her su molekülünü temizle. Sonra konu aç.

Düşürmemeye çalış 🤠

Klavyesine fazla zarar vermemeye çalış.

Laptobu sürekli sarjda kullan. Yoksa zaten performansı düsüyor pil modunda(Bazı ayarlarla pil modunda da yüksek performans alırsın ama uğraştırır)
Klavyesine zarardan kastınız nedir? Günlük kullanımda ve oyun oynarken kullanmayı mı kastediyorsunuz yoksa klavyeye su dökme, zarar verme anlamında mı?

Şarj dışında sanırım pek bir şey yok. Aslında şunun cevabını istiyorum tam alamadım.
1. Gece laptopu kapattıktan sonra şarjdan çıkarmalımıyım? Yani uyurken şarjda olmalı mı?
2. Oyun oynamıyorken, google youtube gibi nette zaman geçiriyorsam şarjı çıkartayımmı?

Sürekli şarjda tutma bataryaya zarar verir fakat oyun oynarken falan saatlerce bile kalabilir sıkıntı yok. Klavyeye dikkat et demeleri klavye bilgisayarla bütünleşik olduğu için zarar gelirse bilgisayarın kolunu bacağını kesmiş olursun ama masaüstünde bozulursa yenisini takarsın olur biter.

Yeni konular

Geri
Yukarı