Laptop şarj edilirken pil seviyesi düşüyor

Abdullah Kaya12

Picopat
Arkadaşlar merhaba. Laptop kullanıcısıyım, sorunum şöyle; bilgisayarımı şarjda kullanırım. Haftanın 3 günü falan şarjı %100 fakat şarjda kullanmaya devam etmeme rağmen belli bir zamandan sonra %95'e düşüyor şarj. %90'ın üstünde olduğu zamanlarda bilgisayar şarj etmediğinden dolayı. 2-3 gün de %95 seviyelerinde kullanıyorum, sonra %90'ın altına düşüyor. Neden kaynaklı olabilir? Batarya 2 ay önce yetkili serviste değişti, pil sağlığı %97. Laptop 2 yıllık

Bu gayet normal bir durum, endişe etmenize gerek yok :)
Hocam bunu biliyoeum evet ama size garip bir örnek daha veriyim. Geçen günlerde yine bilgisayarımın şarjı 95 idi bilgisayarımı 2-3 gün açmamıştım. Bilgisayarımı açmadan şarja taktım ve sarı yandı yani şarj oluyordu(%90’ın üzerinde şarja takınca beyaz yanıyor şarj olmuyor)

Hocam bunu biliyoeum evet ama size garip bir örnek daha veriyim. Geçen günlerde yine bilgisayarımın şarjı 95 idi bilgisayarımı 2-3 gün açmamıştım. Bilgisayarımı açmadan şarja taktım ve sarı yandı yani şarj oluyordu(%90’ın üzerinde şarja takınca beyaz yanıyor şarj olmuyor)
Bu da normal bir durum pcb'nizde kaçak olabilir, laptop'u sakladığınız koşullara da bağlı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı