Laptop soğumuyor

uberremo

Centipat
Daha fazla  
Ders çalışıyordum klavyeden bir şey yazacakken PC'nin ısındığını fark ettim sıcaklığına baktığımda CPU 81 GPU 71 derece gördüm, bende Turbo fanları açayım dedim 10 dakika oldu CPU 56 GPU 54 dereceye düştü ama sıcaklık artışı birden oldu. Bu durum neden oldu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlık yükseldiyse Windows arka planda güncelleme yapıyor olabilir ya da kısa süreli bir hizmet programı devreye girip çıkmış olabilir. Bende de her gün sabaha karşı 4'te hiç şaşmaz mutlaka "microsoft compatibility telemetry" devreye girer. 2 dakika hayvan gibi CPU kullanır sonra sessizce çeker gider. Uyanıksam görev yöneticisinden görevi sonlandır yaparım iki kere arka arkaya bazen. :D

Anlık yükseldiyse Windows arka planda güncelleme yapıyor olabilir ya da kısa süreli bir hizmet programı devreye girip çıkmış olabilir. Bende de her gün sabaha karşı 4'te hiç şaşmaz mutlaka "Microsoft compatibility telemetry" devreye girer. 2 dakika hayvan gibi CPU kullanır sonra sessizce çeker gider. Uyanıksam Görev Yöneticisi'nden görevi sonlandır yaparım iki kere arka arkaya bazen. :D

İlk defa oldu bende görev yöneticisine baktığımda CPU kullanımı yüzde 10 15lerdeydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı