Laptop soğutma önerisi

Selamlar.
Isınma hangi parçada işlemci,ekran kartı?
6ayda bir temizletiyorumusun?
Soğutucu fan kullanıyormusun?
Bu sorulara yanıt verirsen daha iyi yardımcı olabilirim.

Biraz saçma gelebilir ama laptop soğutucu alacaksanız, küçük fanlı almanızı tavsiye ederim. Büyük fan daha iyi olur mantığıyla Thermaltake'nin soğutucusunu almıştım, fanın içi 2 ayda toz dolmuştu :D Odanın tozunu pisliğini içine çekiyor.

Bilgisayarı ne zamandan beri kullanıyorsunuz? Kasa içinde ve fanlarda toz birikmiş olabilir. Bu yüzden soğutma sağlanmıyor büyük ihtimalle. Ayrıca termal macunu değiştirmeniz gerekebilir. Bunları yaptıktan sonra soğutucu düşünmenizi öneririm.

Termal macun ve temizlik bakımını en son ne zaman yaptınız? Kısa zaman önce yapıldıysa soğutucu şart fakat yapılmadıysa ilk seçenek temizlik olmalı.

Laptop'um özellikle oyun oynarken çok ısınıyor (100 derece üstü). Laptop'un ısınmamasını sağlayacak veya sogutacak bir yöntem var mı?
Bu videoda ısınma probleminin kaynağını ve nasıl soğutulur,fan işe yararmı?
bu sorulara yönelik bir video hazırladım umarım işinize yarar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tx v-Max soğutucu kullanıyorum. Laptobumu 4 senedir kullanıyorum daha hiç temizlemedim içini ya da macun yenilemedim ama soğutucu canavar gibi soğutuyor.

Geri
Yukarı