Laptop soğutma önerisi

Selamlar.
Isınma hangi parçada işlemci,ekran kartı?
6ayda bir temizletiyorumusun?
Soğutucu fan kullanıyormusun?
Bu sorulara yanıt verirsen daha iyi yardımcı olabilirim.
100 derece olan işlemci ve şu ana kadar hiçbir temizlik yapmadım iç donanimlarla ilgili. Soğutucu fan da ayriyeten almadım.
  1. Bu videoda ısınma probleminin kaynağını ve nasıl soğutulur,fan işe yararmı?
    bu sorulara yönelik bir video hazırladım umarım işinize yarar.
    Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
    Gondedigin videoya baktim temizlettirin guvendiginiz bir bilgisayarcida demissin ama yakınlarda tanıdığım bilgisayarcı yok evde yapamaz miyim

Son düzenleme:
Temizleme ve macunlama şart yaptıramam diyorsan ısınır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Kendin yapabilirsen yap.Bir tanıdığın varsa ona yaptır bu iş ciddi bir iştir.İşlemcini yada anakartının çiplerini yakabilirsin.
Bilgisayarında güç modları varmı?
Birde şuna bakmanı istiyorum görev yöneticisi/performans/CPU/HIZ hızı:
Oyun sırasında kaç?
Video izlerken kaç?
Masaüstünde bir işlem yapılmazken kaç?

Temizleme ve macunlama şart yaptıramam diyorsan ısınır.
Kendin yapabilirsen yap.Bir tanıdığın varsa ona yaptır bu iş ciddi bir iştir.İşlemcini yada anakartının çiplerini yakabilirsin.
Bilgisayarında güç modları varmı?
Birde şuna bakmanı istiyorum görev yöneticisi/performans/CPU/HIZ hızı:
Oyun sırasında kaç?
Video izlerken kaç?
Masaüstünde bir işlem yapılmazken kaç?
Max 2.20 ghz i5 5200U var.
Oyun oynarken 1.60 civarı ama suan diğerlerine bakma ihtimalim yok sadece bunu biliyorum bakmistim.

Geri
Yukarı