Laptop temizleme sonrası sıcaklıklar arttı

Arda Görkem

Centipat
Dostlar benim şimdi bilgisayarda aşırı derecede FPS düşmesi giriyordu. Ben de sıcaklığa baktım en sıcak halde bilgisayar 85 derece falandı. 75 ve altında drop girmiyordu. Laptopumun içini açtım fanını kabloları falan çıkardım temizledim ve geri taktım. Taktığımda fandan aşırı derecede ses geliyordu ama çok güçlü çalışıyordu. Bilgisayar açılır açılmaz sıcaklığa baktım ve işlemci sıcaklığının 85 derece olduğunu gördüm fakat bilgisayar soğuktu. Başka uygulamadan baktığımda da bu civarlardaydı. FPS düşmesi giriyor mu diye bir oyuna girdim ve en az 2 saniyede bir FPS düşmesi giriyordu.
Yani özetle bilgisayarı fanını temizledim ve sıcaklığı arttı.

IMG-20191121-WA0019.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisiyarı açalı 1 dk oldu soğutucu gayet iyi çalışıyor ancak işlemci neden Bu kadar sıcak ayrıca elimle ellediğimde bilgisiyar gayet soğuk içini açtım Bi aksilik göremedim termal macun alıp sürücem o da olmazsa napmam gerekiyor bilmiyorum :(

Dosya Ekleri

• IMG_20191121_115429.jpg
    IMG_20191121_115429.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 53
Bilgisiyarı açalı 1 dk oldu soğutucu gayet iyi çalışıyor ancak işlemci neden Bu kadar sıcak ayrıca elimle ellediğimde bilgisiyar gayet soğuk içini açtım Bi aksilik göremedim termal macun alıp sürücem o da olmazsa napmam gerekiyor bilmiyorum :(
İşlemciyi yakmak istemiyorsan termal macun sürene kadar kapalı kalsın

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı